פלטות OSB

כשאנחנו אומרים לאנשים שניתן לעצב בעץ הם לרוב מתחלקים לשניים, קבוצה אחת שמאמינה שעץ משמש אך ורק ליצירת עמודים תומכים וחיזוק תקרות וקבוצה שנייה שטוענת שזה לא מתאים לסגנון הארצי ישראלי. לכל אלו אנו מדגימים את הקסמים והיופי שניתן לייצר עם פלטות OSB או מחומרי גלם אחרים המורכבים מעץ.

מה זה פלטות OSB

פלטות OSB הן למעשה תרכובת מיוחדת העשויה משכבות צפופות של שבבי עץ שתחת מכבש חום מאוחדות בצוותא עם דבקים ושרפים טבעים לכדי יצירת הפלטה הרצויה. ההבדלים בין סוגי הOSB השונים יהיו לרוב גודל הפלטה, עובי, חוזק וכמובן האיכות הסופית של המוצר. חשוב מאוד, כשעובדים עם פלטת OSB יש לחבוש מסכה על מנת שהשבבים ו/או חומרים כימים אחרים יכנסו למערכת הנשימה או לעיניים.

ניתן להשתמש בפלטות OSB גם בחוץ וגם בפנים אך במידה ושמים אותו לשימוש מחוץ לבית ישנה חשיבות רבה על טיפול מונע מפגעי מזג האוויר, למשל ציפוי או צבע עמיד למים. כיום נהוג להשתמש בפלטות OSB על מנת לאטום מבנים כמו גם להשתמש בהם כבסיס לתקרות בשלבי בנייה שונים.

עיצובים נפלאים בעץ

פלטת OSB

שימוש בחומרי גלם העשויים מעץ כמו עץ אלון, דיקט, לוחות OSB או כל חומר אחר משתלבים באופן נהדר עם הטרנד החם ביותר של הכנסת הטבע פנימה. אם בעבר בני האדם נהגו להדחיק את הטבע מביתם אזי בשנים האחרונות המגמה היא הפוכה ויותר ויותר אנשים מכניסים את הטבע לביתם על מנת לייצר מראה מרגיע ושלוו.

מעצב הפנים, מארק מק'אולי, פיתח שיטה הנקראת 3/3 והיא מאוד פשוטה בבסיסה אך תוסיף לכם המון אופי ויופי לכל חלל שתעצבו לפיה. עיקרי השיטה אומרים שאם נתבונן בטבע נראה כי הצבעים הכהים ביותר נמצאים בתחתית (אבנים, בוץ, דשא וכו')  לעומת הגוונים אשר באמצע שיהיו מורכבים מעצים וחיות בעוד החלק העליון יהיה השמיים התכולים. כך גם מציע מארק לעצב את הבית שלכם; גוונים כהים בתחתית, גוונים פחות כהים באמצע והגוונים הבהירים ביותר בלמעלה.

תוסיפו לכך שימוש באלמנטים אשר מגיעים מהטבע, כדוגמת עצים, חלוקי נחל או כל דבר שעולה על רוחכם ותקבלו בית מעוצב ברמה הגבוהה ביותר המשדר גם יוקרה אך גם רוגע ושלווה.

עיצובים מותאמים אישית מעץ

עוד טרנד חם בעולם העיצובי הוא יצירת רהיטים מותאמים אישית העשויים מעץ. יש כאלו אשר לוקחים את הטרנד הזה כחלק קטן מהאלמנט העיצובי ומשתמשים למשל בפלטת OSB על מנת שתשמש כמדף ספרים, אך חלק מהאנשים לוקחים את זה רחוק יותר וממש מייצרים כיסאות או ברים העשויים מעץ מעובד.

אם אתם רוצים ממש להיות מקוריים נמליץ לכם להשתמש בעץ לא מעובד אשר יכניס הרבה יותר חיים לבית וממש ייתן לכם תחושה של טבע מבוית, טבע שאומנם נמצא בתוך הבית אך משדר חיות וחוץ שעושים טוב בנשמה.

אומנם אנחנו בריג'נסי מספקים פתרונות תצוגה ומידוף אך בעיני רוחנו גם עיצוב פנים נכון של החנות הוא חלק מפתרונות התצוגה, חלק מהותי שעשוי להוביל את הלקוחות שלכם לרכוש יותר באם הם יקבלו את התחושה שהשקיעו מחשבה מאחורי העיצוב וכי העיצוב משדר להם את הטבע שחודר פנימה ויגרום להם להרגיש בנוח יותר, מה שיגרום להם להוציא יותר.

לכל שאלה שיש לכם בנוגע לפלטת OSB או כל דבר אחר אנחנו נשמח לעמוד לשרותכם ולסייע לכם בבחירה הנכונה לעסק שלכם. רק צרו קשר באמצעות המייל או התקשרו!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.