איך להפוך מדפים לחנות למכונת מכירות

כשאנחנו מסתכלים על מדפים אנחנו לא בהכרח חושבים על המשמעות העמוקה של מה שהם מייצגים. בעבור מרבית האנשים מדפים הם אלמנט פיזי בלבד שקיים בחנות כדי להציג עליו את הסחורה, אבל האמת מורכבת יותר מזה. בנוסף להיותם של מדפים לחנות אלמנט פיזי שמאפשר את תצוגת הסחורה, הם גם יכולים להיות כלי עוצמתי וחזק שבאמצעותו נעניק ערך מוסף לחנות שלנו וללקוחות שנכנסים אליה. מדפים לחנות, אם נבחרים בקפידה ומסודרים כהלכה, יכולים להשפיע עמוקות על חוויית הרכישה בחנות וביכולתם גם להגביר את המכירות שאנחנו מבצעים בחנות. במאמר זה נדון על הנושא ונביא גם כמה טיפים מנצחים שיעזרו לכם להפוך את המדפים בחנות למכונת מכירות משומנת.

בריג'נסי פתרונות תצוגה אנחנו מבינים את החשיבות שיש למדפים ולפתרונות תצוגה בתהליך המכירה ולכן אנחנו עובדים במרץ לחדש ולרענן את מגוון המדפים שאנחנו מציעים ללקוחותינו בכל עת. אצלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של מדפים מעוצבים שמתוכננים בקפידה כדי לסייע לכם לממש את הפוטנציאל המלא שלכם. לפרטים נוספים צרו איתנו קשר עוד היום ואחד מנציגנו ישמח לעמוד לשרותכם.

האם מדפים לחנויות יכולים להיות יותר מאשר רק מדף?

האם מדפים לחנויות יכולים להיות יותר מאשר רק מדף?

הרבה אנשים לא מבינים את הפוטנציאל המלא שיש למדפים לחנויות ומסתכלים עליהם ככלי בסיסי שהם חייבים לשים בחנות כדי להציג עליו סחורה. הראייה הזו אולי מתאימה לחנויות מסוימות, אך בכוחם של המדפים להשפיע עמוקות על החנות שלכם ולהפוך גם חנות בינונית למותג מוכר. כדי להבין את הקונספט של הפיכת החנות למשהו שהוא גדול יותר מסך חלקיו, בואו וניקח כדוגמה את חברת אפל ואת עיצוב חנויות הדגל שלה.

מי מכם שביקר אי פעם בחנות של אפל וודאי הבחין כי כל המדפים ומתקני התצוגה ברחבי החנות צבועים בלבן בוהק. הקו העיצובי הכללי של המותג הוא מינימליסטי ופונקציונלי ובהתאם לכך הם בחרו גם לעצב את החנויות שלהם. על אותם מדפים לא מוצגת סחורה רבה, למעשה כל מדף ומדף בדרך כלל יהיה משויך למוצר אחד (או במקרים מסוימים לכמה דגמים של אותו המוצר). התחושה שנוצרת בחנויות אלו בעקבות עיצוב המדפים בחנות והתצוגה בכללותה בתצורה זו היא של איכות ויוקרה. אז נכון, לא לכל חנות מתאים עיצוב שכזה, אבל זה בהחלט מדגים את הכוח שטמון במדפים לחנות.

לשם הבהרת כוונתנו בואו נדמיין חנות בגדים כמו קסטרו. שימו לב בבואכם לבקר חנות כזו כיצד הם משתמשים בציוד לחנות בגדים שכביכול הוא רגיל (למשל מתלים לשמלות, מדפים וקירות מחורצים) בצורה ייחודית שהופכת את העיצוב כולו למקורי וייחודי לחנויות שלהם. הסוד הוא להתחשב בארבעה גורמים בסיסיים – הגדרת המוצר שלנו, מחשבה על נוחות בעבור הלקוח, סנכרון בין תצוגת המוצרים לבין ערכי המותג שלנו והיכולת שלנו לייצר אווירה מוכרת ונעימה.

איך להפוך את המדפים בחנות שלכם למכונת מכירות משומנת בשלושה צעדים פשוטים?

  • מיקום המדפים בחלל
    אחד מהאלמנטים הקריטיים ביותר הוא איך ואיפה אנחנו מציבים את המדפים ברחבי החנות. מדף שממוקם במרכז החנות ותופס את עיניי הלקוחות מהרגע שהם נכנסים אל תוך החנות יהיה אפקטיבי יותר מאשר מדף שמוסתר בפינת החנות. חשוב לזכור שהסחורה החמה והיוקרתית ביותר שלנו, זו שעליה אנחנו מרוויחים הכי הרבה, חייבת להיות ממוקמת בצורה בולטת ובמרכז העניינים.
  • סדרו את הסחורה בקפידה
    לא משנה אם אנחנו בוחרים להשתמש בקיר מחורץ או בסטנד גונדולה, בכל אחד מהמקרים אנחנו חייבים להקפיד שהמדפים יהיו מסודרים ונקיים. מדפים שמסודרים לא רק נעימים לעין מבחינה אסתטית, אלא הם גם מקלים על הלקוח לבחון את הסחורה ולמצוא את אשר הוא המחפש. אפשר לסדר את הסחורה על פי קטגוריות, מותגים או צבעים אבל חשוב תמיד להקפיד גם להציב את המוצרים בגובה העיניים של הלקוח שכן כך המוצרים יזכו לתשומת לב מרבית.
  • שילוט ותאורה משלימה
    המדפים הם אולי הכוכב הבלי מעורער של עיצוב החנות, אבל השחקן המרכזי והבולט שמסייע להם לככב הוא התאורה. תאורה טובה יכולה להדגיש את המדפים ואת המוצרים שמוצגים עליהם ואפילו בכוחה לעודד את הלקוח לרכוש. לעומת זאת, תאורה חלשה וחשוכה עלולה להרחיק לקוחות ולגרום להם לתחושות לא נעימות שלא יובילו לרכישה. בנוסף לתאורה חשוב להשתמש גם בשילוט פנים כדי להעניק ללקוחות יותר מידע על המוצרים ועל המבצעים השונים.

מחפשים עזרה בעיצוב ובתכנון החנות שלכם? מחפשים מדפים איכותיים לחנות? צרו איתנו קשר בריג'נסי פתרונות תצוגה ותטופלו על ידי המומחים המובילים בישראל בתחום.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .