טיפים לסידור נכון של החנות

תצוגת הפריטים בחנות היא אחת מאבני היסוד שעליהם עלינו לבסס את עיצוב החנות שלנו. לא משנה מה הרעיון שלכם לקונספט של החנות, הדבר החשוב ביותר הוא לא האווירה והגימיקים שתוסיפו אלא המוצרים עצמם. נכון שקל ללכת לאיבוד ולשכוח מזה, במיוחד אם יש לנו רעיון מבריק לעיצוב החנות, אך אם נדע לשמור על עוגנים בתצוגת המוצרים נוכל למצוא את האיזון האולטימטיבי בין הרעיון שלנו לבין התצוגה של החנות בפועל. במאמר זה אנחנו רוצים להציע לכם כמה טיפים לסידור נכון של החנות כדי שסיכויי המכירה שלכם יגדלו.

מה הקשר בין סידור נכון של החנות ועיצובה לבין מכירות?

כשאנחנו נכנסים לחנות, כנראה הדבר הראשון שיתפוס את תשומת ליבנו יהיה הוויזואליה של החנות – העיצוב שלה. זה יכול לכלול את הגרפיקה שבה נשתמש, את פתרונות התצוגה ומובן שאת הפריטים עצמם. עיצוב נכון של החנות יעזור ללקוחות לדמיין את עצמם עם המוצרים שלנו ויגדיל אצלם את התחושה שהם חייבים להיות הבעלים של הפריט הספציפי הזה. כבני אדם כולנו מונעים מהליכים פסיכולוגיים ועל ידי כך שנגרום ללקוח להרגיש שהוא בנוכחותו של משהו ייחודי וחד פעמי, נגדיל את הרצון שלו להיות חלק מהייחודיות הזו על ידי רכישה.

האלמנטים הבסיסיים ביותר שמשפיעים על הלקוח בכל הקשור לעיצוב החנות הם:

 • צבע
 • תצוגה
 • שילוט
 • תאורה
 • אווירה
סידור נכון של החנות להגברת מכירות

טיפים לסידור נכון של החנות כך שיביא להגברת מכירות

 1. שימו פריטים שימושיים ליד הקופה – שילוב נכון של מוצרים משלימים ומוצרים שימושיים ליד הקופה יכול לעזור לכם להגדיל מכירות. המציאות בשטח מראה שכאשר לקוח מגיע לקופה עם מוצר שהוא עומד לרכוש, הוא כבר עבר מחסום מסוים והוא נכון יותר לבצע יותר מרכישה של פריט אחד.

 2. הפעילו את כל החושים של הלקוח – כשאנחנו מציגים פריטים בחנות אנחנו צריכים לחשוב על דרכים יצירתיות לעודד את הלקוח להיות מעורב יותר והדרך הטובה ביותר היא לגרום לו להפעיל את כל החושים שלו. נסו לעודד את הלקוח לגעת במוצרים ולחוש אותו כדי שהסיכוי שהוא ילך איתו הביתה יגדל.

 3. חוק השלוש – המספר שלוש הוא מספר הקסם של סידור נכון לחנויות. לא רק שתצוגה של שלושה פריטים זה לצד זה תופסת את תשומת הלב של הלקוח, היא גם עוזרת למוצר להתקבע במוחו של הלקוח וכך יש יותר סיכוי שהוא יבצע רכישה בסופו של דבר. כשאתם מציבים פריט אחד אתם בעצם גורמים ללקוח לבחור בין לרכוש או לרכוש, אבל אם אתם מציבים זה לצד זה שלושה פריטים האפשרות שהוא יבחר לרכוש אחר מהשלושה גדולה מהאפשרות שהוא לא ירכוש כלום.

 4. עקרון הפירמידה – עקרון הפירמידה נחשב לאחד מהאסטרטגיות הוותיקות ביותר לתצוגה נכונה של חנויות. מדובר על השיטה הקלאסית שבה מציבים במרכז החנות את הפריט המרכזי והגדול ביותר שלנו, שלרוב יהיה גם היקר והיוקרתי מכולם, וסביבו את הפריטים הקטנים יותר. השיטה הזו מובילה את הלקוח באופן אוטומטי להימשך למרכז שבו מוצב המוצר הגדול והיקר.

 5. אל תציגו את מה שהלקוח רוצה – השיטה הזו היא מעט אנרכיסטית אבל אם יודעים להשתמש בה כמו שצריך היא יכולה להיות מוצלחת ביותר. הרעיון שעומד מאחורי האסטרטגיה הזו אומר שהלקוח יודע מה אתם מוכרים והוא נכנס אליכם כדי לרכוש משהו, אז למה לא לנצל את ההזדמנות ולהראות לו מה עוד יש לכם שהוא לא יודע ואולי על ידי כך לסיים את היום עם רכישה של שני פרטים – זה שהוא רצה וזה שהוא לא ידע שקיים.

 6. מעט זה יותר – הרבה פעמים אנחנו חושבים שאנחנו צריכים להציג את כל המוצרים שלנו כדי שידעו מה יש לנו להציע, אבל במקרים כאלו יכול להיווצר מצב שבו אנחנו מעמיסים על התצוגה ואז הלקוח כבר לא יודע במה להתבונן והוא הולך לאיבוד. אפל למשל מצאה את המינימליזם כאחד האלמנטים המרכזיים שעובדים בעבורה ושימו לב שעיצוב החנויות שלה נעשה לפי האסטרטגיה הזו שפחות הוא למעשה יותר.

חברת ריג'נסי עומדת בעבורכם בכל הקשור למציאת פתרונות תצוגה לחנויות ונשמח לעמוד לשרותכם בכל עת.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.