הצגת מוצרים בסופרים

כלקוחות אנחנו לא אמורים להרגיש את זה, אבל לכל דבר שמוצג בסופרמרקט או במכולת יש משמעות. התחום של פתרונות מידוף לסופר הוא באופן מסורתי אחד מהמעניינים ביותר שיש בתחום השיווק. מאחורי כל ביקור שלנו בסופר ישנה מלאכת מחשבת של פסיכולוגיה שמטרתה לעודד אותנו לרכוש יותר. מאחורי כל שלט וקליפס שמוצב על המדף בסופר יש כוונה ויש מטרה.

כחברה המתמחה בייצור של פתרונות תצוגה ושילוט לעסקים, אנחנו בריג'נסי רוצים להציע לכם את הדרך הנכונה להצגת מוצרים בסופרמרקט.

השילוש הקדוש של הצגת מוצרים בסופרמרקט

עוד לפני שנתחיל בפועל בהצגת המוצרים בסופרמרקט או במכולת, אנחנו צריכים להתייחס לשלושת היסודות של תכנון סופרמרקטים. מדובר על שלושה פרמטרים שבלעדיהם הסופר לא יכול לתפקד ולכן לא משנה עד כמה נשקיע במידוף לסופר, חשוב להכיר את הפרמטרים הבאים:

  • סחורה – עוד לפני שאנחנו מקימים סופר אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה אנחנו רוצים למכור בסופר שלנו. האם אנחנו רוצים להשקיע במחלקת אלכוהול איכותית, אולי אנחנו רוצים לפנות לקהל של טבעונים או שבכלל אנחנו רוצים להתמקד רק בממתקים. השלב הראשון בתכנון סופר הוא להבין מה יהיה בסופר, מה יהיה המרחק בין כל מחלקה ועל מה נשים את הדגש העיקרי שלנו.
  • תפעול – ממש כמו שאת הפסיכולוגיה שמאחורי המידוף לסופר הלקוחות לא אמורים להרגיש, אותו הדבר נכון לגבי האלמנט התפעולי של הסופר. כדי לסייע לעובדים שלנו לבצע את עבודתם נאמנה ולוודא שכל המוצרים נמצאים במקומם ושהסופר מתפקד כראוי, חשוב לתכנן את שטחי האחסון לא פחות מאשר אנחנו מתכננים את המדפים לתצוגת מוצרים. ככל שתקלו על העובדים שלכם לבצע את העבודה שלהם בצורה נוחה ויעילה לצד הלקוחות שמגיעים לחנות, כך החנות שלכם תרוויח מכך.
  • שיווק – גם אם נמכור את המוצרים החמים ביותר בעולם ונדאג שתפעול הסופר שלנו יהיה יעיל ברמה של שעון שוויצרי, בלי שיווק והצגה יפה של המוצרים על המדפים כנראה שלא נראה שקל אחד מהסופר שלנו. פתרונות תצוגה נועדו לא רק להיות עזר לעובדים לסדר את החנות, אלא הם נועדו בראש ובראשונה למשוך את הלקוחות לקנות את המוצר.
פתרונות והצעות למידוף סופר

שיטות להצגת מוצרים בסופר

מידוף לסופרים נשמע על פניו כתחום משעמם, אבל למעשה אפשר ורצוי להיות יצירתיים עד כמה שאפשר כי ברגע שניצור עניין ויזואלי אצל הלקוחות, נגביר את הקשב שלהם ונוכל להציע להם יותר הצעות שיתפסו אותם ויעניינו אותם. בואו ונראה כמה מהשיטות הקלאסיות להצגת מוצרים בסופר.

  • מדפים עליונים – על המדף העליון בסופר נמצא בדרך כלל מוצרים יקרים או כאלו שלאט נמכרים ברמה יום יומית. באופן מסורתי פחות אנשים ניגשים ומסתכלים על המוצרים שנמצאים במדפים העליונים ולכן חשוב שלא להציב עליהם מוצרים פופולריים שנמכרים היטב.
  • המדפים האמצעיים – המדפים האלו ניצבים בגובה העיניים של הלקוחות והם נחשבים לנדל"ן היוקרתי ביותר בכל סופרמרקט. השקיעו במדפים אלו כמה שיותר והציבו בהם את מיטב הסחורה שלכם, אך בעיקר את זו שאתם מרוויחים עליה את הרווח הגדול ביותר.
  • המדפים התחתונים – אומנם על פי התפיסה שלנו מה שמונח למטה נחשק פחות ממה שמונח למעלה, אך מרבית הלקוחות מסתכלים יותר על המדפים התחתונים מאשר על המדפים העליונים ולכן נהוג לשים שם מוצרים כבדים, אך כאלו שיש להם ביקוש גדול.
  • מדפים לילדים – לאחרונה יותר ויותר סופרים מנסים לעודד את ההורים להביא את הילדים איתם לסופר וחשוב מאוד שיהיו לכם מדפים שמיועדים לילדים גם בגובה שלהם וגם בהיצע המוצרים שאפשר למצוא על אותם מדפים.
  • מה בכניסה ומה בסוף – כדי לשלוט ברמה המקסימלית על הנראות של החנות, חשוב מאוד להשקיע הרבה בפתרונות התצוגה שמוצבים בכניסה לחנות. הכניסה לחנות היא ההזדמנות שלנו לייצר את החוויה המושלמת בעבור הלקוחות שלנו ולהראות להם את מיטב המוצרים שאנחנו מציעים. לעומת זאת בסוף החנות חשוב להשקיע גם כן, אך שם נהוג לשים את המוצרים הנמכרים ביותר כדי לעודד את הלקוחות לבקר בכל רחבי החנות.
  • שלבו מוצרים כחלק מאסטרטגיית המידוף – חישבו מחוץ לקופסא ואל תגבילו את המחלקות השונות שלכם בסופר רק לקטגוריה אחת. כך למשל אפשר למכור גבינות ליד יין כיוון ששני המוצרים האלו משלימים זה את זה באופן טבעי. נסו לחשוב על שילובים שיעזרו לכם למכור יותר מוצרים באופן כללי ונסו להיות יצירתיים כדי לעניין את הלקוחות שלכם.

לקראת סיום רצינו להציע לכם טבלה קצרה עם הצעות לעשה ואל תעשה בכל הקשור לפתרונות תצוגה ושלטי הכוונה בסופרים.

עשהאל תעשה
שמרו על השילוט אינפורמטיבי ואחיד בעיצובואל תוסיפו אינפורמציה מיותרת. חישבו טוב טוב על כל דבר שנכתב על בשלט כדי לא לייצר בלבול ועומס יתר על העין של הלקוחות
סיימו בקריאה לפעולהאל תשאירו שאלות ללא מענה
צרו גירוי ויזואליאל תציבו את השילוט במקומות שלא רואים אותו
תנו ערך כל שהוא בשלט שלכםאל תשימו שלטים בלי מטרה רק כדי שהחנות לא תיראה ריקה
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .