קידום מכירות על ידי עיצוב חנות

7 טיפים לקידום מכירות בחנות שלכם

תהליך הקנייה בעידן המודרני הפך מזמן לחוויה בפני עצמה. לקוחות יכולים לקנות כל מה שנציע להם במיקום ובתזמון נכון עבורם.
התחרות גדלה והתצוגה דורשת שינויים מתמידים הדורשים יצירתיות כדי שהלקוחות לא ישתעממו ויברחו לנו למקום אחר.

שינויים בתצוגה יכולים להעשות בקלות רבה

התחילו בחלון הראווה

החייב לפתות לקוחות ולמשוך אותם פנימה, בינהם כאלו שכלל לא התכוונו לעצור ולהכנס לחנות שלכם. כמה פעמים חלפתם על פני חנות ואמרתם – "בפעם הבאה נכנס?" לעיצוב האזור מחוץ לחנות והחלון תפקיד חשוב במשיכת לקוחות והכנסתם לתהליך הקניה.
עצבו חלונות ראווה יפים עם רעיונות מדליקים ומושכים. השתמשו בשילוט נכון המיועד לחלון הראווה ויכול למשוך תשומת לב, מבצעי סוף עונה, קולקציה חדשה.
אם אין לכם ממש מקום לתצוגה בחלון הראווה השתמשו בהדפסות גדולות של תמונות מושכות ומעניינות.

חלל הכניסה לחנות

ידוע כשטח "הפקר" – לקוחות חולפים על פניו ולא עוצרים. בנקודה זושל חווית הקניה, הלקוח עדיין אינו נמצא בתוך התהליך, זהו מעבר
אל תוך החנות, ולכן לקוחות אינם מפוקסים בקנייה. כל מה שתציבו בחלל זה של החנות – הוא בלתי נראה. אם יש לכם מוצרים בנקודה זו שחשוב לכם לקדם, מיצאו להם מיקום אחר. בעלי חנויות רבים מתפלאים מדוע מוצרים המוצגים בנקודה זו אינם נמכרים, מספיק ששינו מיקום והמוצרים והם כבר ראו שיפור במכירות.

שימוש בסלי קנייה

פתרון מצויין לניצול שטח "ההפקר" . אנשים הקונים עם סל קניות או עגלה, קונים 25% יותר ממה שתכננו, והם שוהים בחנות כ-15 דקות יותר.
מקמו סלי קניה באזור הכניסה לחנות ופזרו אותם גם בנקודות נגישות ללקוח המחליט להשתמש בהם.

הרושם הראשוני, כמו בכל תחום בחיים, חשוב מאד.

אז איך מתרשמים מכם?

לקוח הנכנס לחנות שלכם – מתרשם בשניות ממה שיש לה להציע לו. מה החנות שלכם משדרת, איזו אווירה? מה אתם מוכרים? כל זה מוחלט בשניות מועטות.
האם התצוגה שלכם מעניינת ומתוכננת, האם לקוחות יודעים מיד מה אתם מוכרים? האם תצוגה שלכם מזמינה לקוחות לגעת ולהתרשם מהמוצרים?
גשו לפתח החנות שלכם, נסו להיות שם במקום הלקוחות ולהבין מה הם מרגישים, רואים וקולטים תוך שניות ספורות.

מה לקוחות רואים באמת?

האם אתם יודעים שחצי ממה שאתם מציגים בחנות אינו נקלט או נראה על ידי הלקוחות? ברגע שהם בחנות, השליטה על התצוגה בידכם! אתם יכולים לשלוט על התנועה שלהם בתוך חלל המכירה.
אם חלל המכירה שלכם מעוצב באופן חופשי ללא מעברים מסומנים, הלקוחות עוברים ממוצר למוצר באופן חופשי, והם מושפעים ממתקני התצוגה והמיקומים של המוצרים. דאגו שמתקני התצוגה שלכם יוצגו בזוויות אחד כלפי השני, כך באופן בלתי מודע אתם יכולים לכוון אותם בתוך החנות בדיוק לאן שאתם רוצים. ככל שיחשפו ליותר מוצרים ויבחינו בהם גדלים הסיכויים למכירה!
תכננו את מסלול המכירה שלכם על גבי שרטוט ריק ממתקני החנות ומוצריה. כך תוכלו לתכנן מסלול מכירה ולדעת מה אתם חושפים ללקוח ובאיזו נקודה בדיוק.

חשיבותו של צד ימין

מחקרים מוכיחים ש – 90% מהנכנסים לחנות פונים באופן אינסטנקיבי לצד ימין.
זהו אזור מאד "מבוקש" וחשוב במסלול הקניה שאתם מתכננים. חישבו אילו מוצרים אתם רצים לקדם במיוחד והציגו אותם שם.
אם חלל המכירה שלכם אינו מאפשר זאת, הפנו את הלקוחות באופן טבעי לאמצע החנות – במקרה כזה, התיחסו  לחלל האמצע באותה חשיבות
והציגו שם מוצרים "חמים" אותם תרצו לקדם במיוחד. העזרו בסטנדים מיוחדים ( לקטלוגים, לבגדים וכו') לתצוגת אמצע והציגו שם מוצרים אותם תרצו לקדם ולחשוף יותר.

תנועת הלקוחות בחנות

דאגו למעברים נוחים כדי שתנועת הלקוחות בתוך החנות תזרום בנוחות ותקיף את כל החנות. דאגו לחוויית קנייה חיובית בהתאם ללקוחות שלכם ולסוג החנות,
בחנות הפונה להורים לילדים קטנים, פנו את הריצפה ודאגו למעברים רחבים המתאימים לנושאי עגלות. בגובה עיני הילדים הציגו מוצרים שיעניינו את הילדים….והם כבר יעשו את העבודה
ויבקשו לקנות!

עוד בנושא: איך לייצר תצוגה מרשימה לחנויות – היכנסו

ואל תשכחו שאנחנו פה כדי לעזור לכם לשפר ולמכור יותר.
התקשרו אלינו עכשיו 072-3341124 או שלחו לנו מייל –  אנחנו תמיד לרשותכם עם המון רעיונות וחידושים.

נהנתים לקרוא? הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקראו את הבלוג שלנו לפני כולם

 

5 (100%) 1 vote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *