ריהוט תעשייתי מ אמ די אף

אם די אף – עץ תעשייתי או עץ עיצובי?

שימוש בעץ כחומר גלם לבנייה או עיצוב הוא משהו שנמצא בסביבה כמעט משחר האדם, לאורך ההיסטוריה האנושות קיימה קשרים הדוקים עם העץ. לא לחינם העץ מסמל אצלנו חיים וגדילה, שכן ללא העץ לא נוכל לנשום וגם בתנו היו נראים אחרת לגמרי. בשנים האחרונות יותר ויותר מעצבים וקבלנים חוזרים להשתמש בעץ לכל מיני צרכים ושוק מוצרי העץ הופך לשוקק עם כניסה של פלטות אם די אף, פלטות או אס בי, סיביות, עץ סנדוויץ' ועוד מגוון נרחב של סוגי עצים ייעודיים.

ההבדל בין אמ די אף לבין עץ מלא

פלטות האמ די אף הינן למעשה סיבית. סיבית משמעה תערובת של שאריות נסורת אשר התקבלו כתוצאה מניסור עץ. השבבים הללו עוברים תהליך דחיסה ייחודי ולאחריו ייבוש והדבקה. התוצאה הסופית הינה חזקה מאוד אך עקב האכילס שלה נעוץ בעובדה כי היא אינה עמידה בפני רטיבות.

פלטת mdf קב׳ ריג׳נסי

העץ המלא, לעומת האם די אף, הינו חזק הרבה יותר ונחשב ליוקרתי ויקר יותר. לרוב השימוש בעץ מלא יעשה בצורה של פלטת סנדוויץ' אשר מורכבת ממינימום של תשע שכבות המודבקות יחדיו ויוצרות לביד איכותי, חזק ובעל התכונות המלאות של העץ אשר נבחר.

שימו לב כי השימושים העיקריים לעץ מלא הינן לדלתות, ארונות, רהיטים מרכזיים. הסיבה לכך היא מחירו הגבוהה של העץ והעובדה כי השימוש בו נעשה בדרך כלל במקומות אשר ניתן לראות את העץ וליהנות מצורתו ותכונותיו הייחודיות.

פלטת אם די אף
השימוש בפלטות אם די אף, לרוב, נעשה במקומות בהן רוצים להשתמש בעץ אך אין צורך בעץ מלא. זה יכול עקב רצון לחסוך כסף (אך לא להתפשר על איכות) או משיקולים אחרים של זמן עבודה (העבודה בעץ מלא לוקחת יותר זמן מהעבודה באמ די אף).

חשוב מאוד להדגיש כי כיום מרבית הנגרים ומפעלי העץ משתמשים בפלטות אם די אף לבניית הרהיטים ומעטי מעט הן חברות הבוטיק שמציעות רהיטים מעץ מלא.

האם האם די אף הוא עיצובי או תעשייתי?

נתחיל בלשים את הקלפים על השולחן, אם די אף הוא מה שתרצו שהוא יהיה. כבר נתקלנו בעברנו באנשים אשר בנו מזגן ביתי ולאחר התקנת הצינורות הם החליטו כי המראה התעשייתי הזה דווקא משתלב יפה אצלם בבית והחליטו שלא לכסות את הצינורות. זוהי דוגמא לכך כי גם בפלטות אם די אף ניתן להשתמש במגוון עשיר של תחומים הן עיצוביים והן תעשייתיים.

אם ניכנס לעומק הקורה, אז האם די אף אשר הינו המצאה חדשה יחסית (בהשוואה לסוגי פלטות אחרות) סבל במשך חייו מתדמית שלילית שכם בעבר היו משתמשים בדבקים לא בריאים לביצוע תהליך ההדבקה, לאחרונה אנו רואים פיחות בשימוש בחומרים אלו גם עקב הסיכון הבריאותי אך גם בזכות המודעות האקולוגית הגדלה של הצרכנים.

מה גם שאת האם די אף ניתן לצבוע ולצפות במגוון ציפויים כמו למשל: פורמייקה, פורניר, מלמין ועוד ולכן ניתן כיום להשתמש בו במקומות אשר בעבר כנראה שהייתם בוחרים בעץ מלא לביצוע העבודה האסתטית והסופית.
אם נצטרך לסכם אז נגיד כי פלטות אם די אף הינן גם עיצוביות וגם תעשיות וכי הבחירה כיצד להשתמש בהן היא שלכם בלבד.

אנחנו בריג'נסי נשמח לעמוד לשרותכם בכל שאלה הקשורה לפלטות אם די אף ובכלל. אם אתם מחפשים את החברה שתוכל להתמודד עם כל משימה ואתגר אז הגעתם למקום הנכון. צרו עמנו קשר עוד היום ואחד מנציגנו ישמח לסייע לכם ולעמוד לשרותכם בכל שאלה או בקשה.

Rate this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *