איך מתקני תצוגה משפיעים על הלקוח?

כשלקוח נכנס אל החנות שלנו יש המון גורמים שעשויים להשפיע על הסיכויים שלו לרכוש מאיתנו משהו, אבל הצורה הוויזואלית של החנות והתצוגה של המוצרים הן אולי מהגורמים המהותיים ביותר. עוד לפני שלקוח בכלל שוקל לרכוש מוצר מסיבות של נחיצות הוא מתפתה לגירויים שפונים לחושים אחרים כמו חוש הראייה ובמאמר זה נציג בפניכם את הקשר הישיר שיש בין מתקני תצוגה למכירות, תוך כדי שנעניק תובנות ודרכים לשפר את הקשר הזה בצורה שתביא לכם יותר מכירות לחנות.

איך מתקני תצוגה משפיעים על הלקוח?

המציאות היא שמרבית האנשים לא אוהבים להרגיש שמוכרים להם ולכן יש מחקרים רבים שמראים כי הסיכוי למכור לבן אדם מוצר הוא נמוך יותר מאשר להרוויח כסף מהימורים בלאס וגאס. אבל אם נרפה את ניסיונות המכירה שלנו ונתרכז ביצירת חוויה, נראה כי הדבר מתבטא בשיפור בשורת המכירות. כמעט כל חנות פיזית כיום מבינה כי התחרות שלה על הלקוח היא גדולה יותר מאשר הייתה בעבר. לא רק שאנחנו צריכים לבלוט אל מול החנויות האחרות שברחוב, אנחנו גם צריכים להציע שירותים איכותיים יותר ומחירים טובים יותר מאשר אתרי האינטרנט שנוגסים בשוק.

כדי להבין עד כמה ההשפעה של מתקני התצוגה על הלקוחות היא עצומה ועד כמה השקעה בתצוגה יכולה להניב מכירות, אנחנו רוצים להפנות אתכם למחקר שנערך בשנת 2014 על ידי איגוד בעלי החנויות האמריקאי ובו התגלה כי 82% מציבור הרוכשים מקבל את החלטת הרכישה שלו בעודו בחנות. הנתון הזה הוא מהותי להבנה של ההשפעה שיש לתצוגה על המכירות כיוון שמרבית האנשים לא מגיעים לחנות עם רשימת קניות וכך הם מאפשרים לעצמם להיות מושפעים מהפרסומים השונים שנציב בחנות או מהסדר והתצוגה שיש בחנות ולכן חשוב מאוד להשקיע במדפים לחנויות ופתרונות מידוף אחרים.

אם עדיין לא השתכנעתם שגם החנות שלכם יכולה להרוויח מהשקעה בפתרונות התצוגה אז ריכזנו כמה נתונים סטטיסטיים שמצאנו במחקרים שנערכו בשנים האחרונות בנושא זה:

 • 62% מהאנשים הודו שבפעם האחרונה שהם היו בחנות הם התפתו לרכוש מוצר שהם לא תיכננו לרכוש רק כי הם הרגישו צורך בכך בעת השהייה בחנות.
 • הצבה של מוצרים מונגשים ליד הקופה ושימוש בסטנדים או מערכות תצוגה אחרות אשר הבליטו מבצעים הביאו להכפלת המכירות פי 6.
 • לפי הערכות כ – 72% מכלל הרכישות שאנחנו מבצעים הן לא מתוכננות.
 • מרבית האנשים יבלו בחנות יותר זמן מאשר הם יבלו בחנות מקוונת כך שלתצוגה יכולה להיות השפעה גדולה יותר על הלקוח.
 • רק 5% מכל האנשים ישארו נאמנים למותג ולא ינסו מוצרים אחרים אשר שווקו להם בחנות כאיכותיים יותר.
השפעת מתקני התצוגה על מכירות החנות

איך להשתמש במתקני התצוגה להגברת מכירות?

אין דרך אחת לעצב את החנות ולהשתמש במתקני התצוגה כדי להגביר מכירות וחשוב מאוד להתייחס לכל מיני פרמטרים כמו קהל היעד של החנות וגודל החנות כדי להתאים את התצוגה לחנות בצורה מושלמת. אבל בעוד חנות אחת יכולה להצליח מתצוגה מינימליסטית, זה לא אומר שזו התצוגה היחידה שתעבוד לכלל החנויות. ריכזנו בעבורכם כמה דרכים ושיטות שבהן אפשר לשלב מתקני תצוגה בצורה שתעזור לכם להגביר מכירות בחנות.

 • אל תציגו מוצרים מקומטים או מאובקים. חשוב תמיד לנקות את התצוגה ולהקפיד על כך שמדפי החנות יראו מסודרים ומושכים.
 • גם אם בחרתם בסגנון עיצוב אקלקטי לחנות, חשוב לשמור על קן מנחה שיישמר בתצוגת המוצרים.
 • הקפידו לרענן את תצוגת החנות ולשנות אותה מדי כמה חודשים כדי להיראות רעננים יותר ולייצר עניין אצל הלקוחות.
 • השתמשו בצבעים נועזים כדי למשוך תשומת לב לפרטים ולמוצרים שאתם רוצים למכור יותר מהם.
 • לקוחות נמשכים לחנויות שהמדפים שבהן מלאים בסחורה, אבל חשוב לא לייצר בלאגן ויזואלי ולשמור על סדר.
 • הקפידו על מרחב נוח להסתובב בו ואל תצופפו את המעברים בין המדפים רק כדי לדחוס יותר מוצרים.
 • השתמשו בלוחות מחורצים כדי לחסוך מקום בתצוגה וגם כדי לייצר תצוגות מתחלפות של פריטים נבחרים.

צרו איתנו קשר בריג'נסי עוד היום כדי שגם אתם תוכלו ליהנות ממתקני התצוגה המרשימים והאיכותיים ביותר. הצוות שלנו ישמח לעמוד לשרותכם בכל שאלה ולסייע לכם בהתאמה של מגוון פתרונות התצוגה לעסק שלכם.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.