מתקני תצוגה לחנויות בגדים - מאיפה מתחילים?

תצוגה שמושכת את העין היא המרכיב הקריטי והחיוני ביותר להצלחתה של חנות בגדים. כאשר לקוח פוטנציאלי חולף ליד החנות שלנו, חלון הראווה וסידורם של מתקני התצוגה יהיה הגורמים העיקריים שיכריעו האם הוא ייכנס פנימה או ימשיך הלאה. חנות עם חלונות ראווה מושקעים, שילוט ברור ואסתטי, וכמובן מתקני תצוגה ייעודיים לחנויות בגדים שמצליחים למשוך תשומת לב במינימום מאמץ, יעודדו את העוברים ושבים להיכנס פנימה אל תוך החנות גם אם הם לא תכננו לעשות זאת לפני כן.

על פי סקר שפורסם במגזין קמעונאות אמריקאי נחשב הוצג נתון האומר כי 84% מהצרכנים אומרים בריש גלי כי התצוגה הנשקפת מהרחוב היא הגורם העיקרי שמשפיע עליהם אם להיכנס לחנות או לא. זוהי עדות חותכת שאי אפשר להתווכח איתה לכך שמתקני תצוגה לחנויות בגדים והשקעה בתצוגת חלון הראווה יכולים להגדיל משמעותית את מספר הלקוחות הנכנסים אל תוך החנות, וכפועל יוצא מכך גם את הפדיון שהחנות עושה. במאמר זה נבחן כיצד אפשר לייצר תצוגה אטרקטיבית ואפקטיבית לחנויות בגדים ונבין כיצד שימוש נכון במתקני תצוגה לחנויות בגדים יעזרו לך לראות תוצאות איכותיות יותר מהעסק החדש שלך.

חברת ריג'נסי מתמחה במתן פתרונות תצוגה לחנויות ולאורך עשרות שנות פעילותנו סייענו לאלפי בעלי עסקים להגדיל את מחזור המכירות ולשפר את הנראות בחנות שלהם. לקבלת פרטים נוספים – צרו איתנו קשר.

איך מתחילים לעצב חנות? מתקני התצוגה לחנויות בגדים שכל חנות חייבת

עיצוב חנות בגדים הוא אמנות בפני עצמה. מדובר על תהליך מורכב הדורש מאיתנו להקדיש תשומת לב רבה להמון פרטים משתנים. הסביבה שבה מוצגים המוצרים משפיעה באופן עמוק ומכריע על חווית הקנייה של הלקוחות. כדי לייצר עיצוב מוצלח, עלינו להתמקד תחילה בכמה נקודות מפתח עיקריות:

 • תחלופה מהירה ועקבית של תצוגת החנות
  בשוק המודרני אנחנו רואים כי התצוגה בחנויות מתחלפת במהירות רבה, במיוחד בחנויות בגדים, וזאת כדי לייצר באופן מתמיד תחושה של הפתעה והתחדשות בעבור הלקוחות. שינויים עונתיים, מבצעים וקידום מכירות יכולים למשוך חזרה לקוחות קבועים ולסקרן לקוחות חדשים.
 • תצוגת חלון ראווה ייחודית היא המפתח
  חלון הראווה שלנו הוא הפנים החיצוניות של החנות והוא דורש מאיתנו אקסטרא מחשבה ויצירתיות. כאשר האדם הממוצע חולף ליד החנות שלנו, הוא מסתכל על חלון הראווה ובממוצע לוקח לו שתיים וחצי שניות להחליט אם שווה לו להיכנס או לא. במהלך הזמן הזה עלינו ללכוד את תשומת ליבו ולייצר אצלו ניצוץ של סקרנות כדי שזה ייכנס פנימה. יש לנו בריג'נסי מלאי ייחודי ומגוון של שילוט ייעודי לחלון הראווה.
 • ניצול נכון של שטח החנות
  כלל המפתח בתכנון של מתקני תצוגה בחנויות בגדים הוא ניצול נכון של שטח החנות. יש לנצל כל סנטימטר וסנטימטר בחנות לטובת תצוגה אפקטיבית, וכל זאת בלי שנייצר עומס ויזואלי ובלי שנשאיר אזורים מתים שבהם לא מוצגת תצוגה כלל. ארגון נכון של החנות יאפשר ללקוחות לנווט בתוכה בצורה נוחה, אך חשוב לזכור שעלינו להשתמש בכל נקודה כדי להציג משהו או לקדם מכירות של מבצעים.
 • ניצול השטח המת
  כפי שאמרנו בחלק הקודם, שטח מת הוא דבר שאפשר לראות בהמון חנויות, ולמעשה זוהי אחת הבעיות הנפוצות ביותר בקרב בעלי חנויות חדשים. מדובר על שטח מבוזבז שאסור לנו להשאיר ריק, ואם נדע לשלב באזורים אלו פתרונות תצוגה מודולריים נוכל להגדיל את הפדיון למטר ולשפר את חווית הלקוח בחנות.

מה שלמדנו עד כה זה שהתצוגה בחנויות בגדים היא לא "קישוט", אל כלי שיווק חזק שמשפיע באופן ישיר על הלקוחות. על פי דו"ח של האגודה הבין לאומית לקמעונאות, חנויות שמשקיעות באופן משמעותי בעיצוב התצוגה שלהן רואות עלייה של כ – 20% במספר הלקוחות הנכנסים לחנות. בואו ונבחן את ההשפעה של מתקני התצוגה על הלקוחות כדי להבין איך להפוך את הלקוחות שנכנסו לחנות ללקוחות משלמים.

ההשפעה של מתקני תצוגה בחנויות בגדים על הלקוחות

ההשפעה של מתקני תצוגה בחנויות בגדים על הלקוחות

הכנסת לקוח לתוך חנות הבגדים שלנו היא למעשה רק האתגר הראשוני שלנו. האתגר האמיתי שעוד נותר לנו לעמוד בפניו הוא לגרום ללקוח לרכוש מוצר כלשהו. כאן בדיוק נכנסים מתקני התצוגה לחנויות הבגדים אשר ממלאים את אחד התפקידים החשובים ביותר במשחק עדין זה שמתנהל בין בעלי חנויות לבין הלקוחות. מדובר על אתגר מהותי אשר מצריך מאיתנו לתכנן ולשלב בצורה הרמונית ואטרקטיבית בין הרצון להציג כמה שיותר מוצרים, לבין הצורך לשמור על נוחות ויזואלית בעבור הלקוח.

בואו ונראה כמה אלמנטים שיעזרו לנו לעודד את הלקוח לבצע רכישה באמצעות תכנון ובחירה נכונה של מתקני התצוגה –

הדבר הראשון שעלינו לחשוב עליו הוא המסלול שבו ילך הלקוח בחנות, מה שנקרא בעגה המקצועית – "מסלול מכירה". המטרה שלנו היא לייצר מסלול מכירה שיוביל את הלקוח בתוך החנות, שימשוך אותו פנימה בצורה בלתי מורגשת ויעודד אותו לרכוש מוצרים. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי סידור של מתקני התצוגה בצורת מסלול, אך נוסף על כך עלינו להציב גם שלטים ברורים שבהם נשתמש באופן אסטרטגי ונקודתי כדי לקדם מוצרים ספציפיים.

כך למשל שילוב של פלטות מחורצות בחנות הבגדים שלכם גם יכול לסייע בניצול השטחים המתים, אך גם מדובר על פתרון תצוגה מודולרי שמאפשר שינויים בצורה קלה, וכך אפשר למעשה לרענן את התצוגה ולהפתיע את הלקוחות. נסו לחשוב כבר מהשלב הראשוני על העסק שלכם כמותג ונסחו את עקרונות ההתנהלות של הצוות בשטח. התנהלות שכזו גם תסייע לכם לתכנן את התצוגה בחנות על פי אותן עקרונות וערכים שהמותג שלכם אמור לייצג. לבסוף, חשוב כי תזכרו שההשקעה במתקני התצוגה, על פי הערכות, עומדת על כ – 25% מסך התקציב של החנות, אך השקעה זו תשתלם בעתיד ובגדול אם תעשו אותה בצורה חכמה.

אצלנו בריג'נסי תמצאו צוות מומחים שיסייע לכם בתכנון ובעיצוב חנות הבגדים שלכם מתוך היכרות וניסיון מעמיק עם התחום. בנוסף לפתרונות המידוף והתצוגה שאנחנו מציעים, יש לנו שירותים ייחודיים הכוללים הדמיה מלאה של החנות העתידית כדי שתוכלו לראות בדיוק איפה יש צורך בתשומת לב יתרה ואיפה התכנון שלכם קולע בול בפוני.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .