איך מרהטים חנות תכשיטים?

חנויות תכשיטים נחשבות לפסגת היצירה בכל הקשור לתצוגת חנויות. חנות תכשיטים שמעוצבת בצורה איכותית משדרת ללקוחות עוצמה ומגדילה בעבורם את חוויית הרכישה כולה. כדי להגיע לרמת ההשפעה הזו שיש לפתרונות התצוגה על חוויית הלקוח צריך להתייחס לתכנון בצורה קפדנית ולהבין את המניעים הפסיכולוגיים של הלקוח ואיך לשלוט עליהם. במאמר זה נציג בפניכם דרכים לעצב חנויות רהיטים בצורה אפקטיבית, אך יותר מכך נתייחס לצורה שבה יש לרהט את החנות כדי לייצר חוויה שמובילה ליותר מכירות.

מה הקשר בין ריהוט החנות לחוויית הלקוח ואיך זה משפיע על המכירות?

אחד ממותגי ההלבשה המובילים בארצות הברית דיווח למחזיקי המניות על ירידה במכירות במשך תקופה ארוכה. כמובן שאובדן המכירות היה מהותי ולכן התכנסו שם כדי לנסות ולשנות את תצוגת החנויות בצורה כזו שתוביל להגברת המכירות. לאחר התייעצות עם מעצבי פנים והמומחים הגדולים ביותר בתחום, החליטו באותו מותג הלבשה לשנות את התצוגה לכזו שתהיה חווייתית יותר ללקוחות. הם הקפידו לשמור על תבנית הגיונית של מסלול המכירה, אך פתרונות התצוגה והתמות של עיצוב החנות סבבו סביב העצמת הלקוח והפיכתו למרכז התצוגה. התגובות לא איחרו לבוא ואותו מותג הלבשה ראה צמיחה משולשת במכירות באותן חנויות שעברו הסבה וכמובן שמיד לאחר מכן הרשת כולה ביצעה את השינויים האמורים.

יכולנו להמשיך עם עוד המון דוגמאות של מותגים וחברות שהחליטו לאמץ את הגישה של חווית הלקוח מעל הכול, אבל אז לא נוכל להסביר מה הקשר לריהוט. אז אם נחזור לעניינו, ריהוט החנות בצורה מקורית ותלת ממדית יותר מפעיל אצל הלקוח יותר חושים וגורם לו לחוות את החנות כהרפתקה חדשה ולא כמשהו מוכר. כך אנחנו מסוגלים לגבור על מנגנוני ההתנגדות שלו ולהציג בפניו את המוצרים שלנו מנקודת פתיחה טובה יותר שמתבטאת ביותר מכירות.

איך לרהט חנות תכשיטים

איך מרהטים חנות תכשיטים כך שתהיה חווייתית יותר?

 • פתחו קונספט ייחודי
  יצירה של קונספט מרכזי שיהיה הבסיס לכל עיצוב החנות הוא הצעד הראשון שלנו להפיכת החנות לחווייתית יותר, ובהתאם לבחירת הקונספט גם נדע באילו רהיטים עלינו לרהט את חנות התכשיטים שלנו כך שישקפו וישרתו את הקונספט הנבחר.

 • הגביהו את המדפים
  חנות תכשיטים צריכה להיות יוקרתית ואנחנו צריכים שכל פתרונות המידוף שלנו יעבדו יחדיו כדי לעשות את העבודה הזו. המיקום שבו אנחנו מציגים את המוצרים היקרים והבולטים ביותר שלנו הוא משמעות מאוד ולמרבה הצער, בחלק ניכר של חנויות התכשיטים המדפים בגובה המפשעה וגם אם אנחנו לא חושבים על זה, זה בהחלט משפיע על המכירות. השתדלו להציב את המוצרים הבולטים שלכם בגובה העיניים של הלקוח.

 • הקפידו על חנות מרווחת
  חנות תכשיטים צריכה לאפשר ללקוח זמן ומרחב וזאת כדי להגביר אצלו את התחושה שלא מנסים למכור לו משהו שהוא לא רוצה או צריך. תכשיטים נחשבים למוצרי מותרות ורכישה שלהם צריכה להגיע מצורך ומרצון ולא להיות תחת תחושה שאין לך זמן. לכן חשוב מאוד לשבור את מסלול המכירה המוכר מחנויות ולא להוביל את הלקוח בין מדפים צרים, אלא לייצר רחבה מרכזית שבתוכה המוצרים היוקרתיים ממתינים בעבורו.

 • שימו את התכשיטים בפרונט ולא את המידע
  אחוז ניכר מחנויות התכשיטים הקיימות הן כאלו שהוקמו לפני שנים ומנוהלות כיום על ידי דורות המשך. כשמסתכלים על ריהוט חנויות התכשיטים ועל התצוגה שבהן, אפשר לראות בקלות איזה חנות עברה הסבה לתקופה המודרנית ואיזו נשארה מאחור. אחד הסממנים הבולטים לכך הוא ההתייחסות האובססיבית כמעט להציג בפרונט מידע על ארבעת ה – C’s (צבע האבן, בהירות האבן, החיתוך והקראט) ולא על החוויה שנוצרת אצל הלקוח כשהוא נכנס לחנות מעוצבת. את כל המידע על המאפיינים של האבן והתכשיטים הלקוח יכול למצוא באינטרנט כיום, אבל לקבל תשומת לב ותחושה שהוא נכנס לחנות ייחודית הוא לא יוכל לקבל מאף אחד אחר.

אצלנו בריג'נסי תמצאו צוות מיומן ומקצועי שישמח לעמוד לשרותכם בכל הקשור לתכנון ועיצוב חנות הרהיטים שלכם. צרו איתנו קשר עוד היום לפרטים נוספים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.