איך לעצב דוכן בקניון או ביריד?

העלויות שכרוכות בהשכרת חנות הן עצומות. מעבר לעלות שיש לשכר הדירה, צריך לשלם גם ארנונה, הוצאות חשמל ומים וכמובן שאם החנות נמצאת במרכז מסחרי או בקניון אז אנחנו צריכים לשלם גם על זה. לא פלא שעסקים רבים בוחרים דווקא לבחור באפשרות של חנויות פופ-אפ או דוכנים. הדוכן הוא בעצם תצוגת תכלית של העסק שלנו והוא אמור לתמצת את כל מה שאנחנו עושים בצורה מושכת ועניינית. במאמר זה אנחנו רוצים לדבר על עיצוב דוכנים ולהביא כמה טיפים לעיצוב דוכן בקניון או ביריד.

מה ההבדל בין עיצוב דוכנים לעיצוב חנויות?

אנחנו רוצים דווקא להתחיל בעיקרון המרכזי שעומד גם במרכז של עיצוב דוכנים וגם במרכז עיצוב חנויות, הצורך לתפוס את תשומת ליבו של הלקוח ולעודד אותו לרכוש אצלנו ולא אצל המתחרים שלנו. אך בעוד שבכל הקשור לעיצוב חנויות יש לנו זמן ומקום לבנות תוכנית סדורה כדי ללכוד את תשומת ליבו של הלקוח, כאשר מדובר על עיצוב דוכנים המקום שלנו מוגבל ויש לנו הרבה פחות כלים בארסנל שלנו כדי להצליח ולהמם את הלקוח.

בין אם אתם מתכננים להקים דוכן בקניון או ביריד, המטרה והאתגרים שעומדים בפניכם יהיו זהים. בשני המקרים יש ברשותנו שטח מצומצם ויש סביבנו תחרות גדולה על תשומת הלב של העוברים והשבים. עוד אתגר שעומד בפנינו בשני המקרים האלו הוא להצליח לסנן את הדברים החשובים באמת ואלו שיש להם את הסיכוי הגבוה ביותר להימכר, אך באותה נשימה אנחנו רוצים גם להניח בחזית את המוצרים שמכירתם תניב לנו את הרווחים הגדולים ביותר. בעיצוב חנויות לעומת זאת אנחנו יכולים לתכנן מסלול מכירה שיוליך את הלקוחות בדיוק במסלול שאנחנו רוצים וכך אנחנו שולטים על מה שהם רואים ומגדילים את סיכויי המכירה שלנו.

איך לעצב דוכן בקניון או בשוק

טיפים לעיצוב דוכנים

  1. התאימו את התצוגה לסביבה – הטיפ הזה נכון בעיקר כאשר אנחנו עומדים לעצב דוכן ביריד, אך הוא נכון גם כאשר אנחנו מעצבים דוכן בקניון. אף על פי שאנחנו רוצים למשוך תשומת לב ואחת הדרכים לעשות את זה היא באמצעות הבדלה מהאחרים, אך באותה נשימה אנחנו לא רוצים להיות חריגים בנוף בצורה קיצונית ולכן חשוב שהאווירה שלנו תהיה בהתאם לאווירה של היריד שבו אנחנו נמצאים.

  2. דרגות מחיר – כדי למשוך את הלקוחות ולעודד אותם לבצע רכישה של יותר ממוצר אחד אנחנו צריכים לתכנן נכון את המוצרים שלנו. עיצוב הדוכן בצורה כזו שהוא יציג לפחות שלוש דרגות מחירים שונות תעזור ללקוחות לרכוש מוצרים מכמה דרגות מחיר וכך אנחנו נרוויח יותר. הקפידו להציע מגוון של צבעים וסגנונות כדי לעודד אנשים לפשפש ולהתרשם מהשפע והאיכות.

  3. לא להעמיס – הדבר הכי חשוב שאנחנו יכולים להגיד לכם בכל הקשור לעיצוב דוכנים זה שאסור לכם להעמיס על התצוגה. ברגע שיש לנו יותר מדי פריטים בשולחן או בדוכן, הלקוחות לא יבינו מה אנחנו מוכרים או שהעומס ירתיע אותם מלהתקרב ואנחנו נפסיד הזדמנויות נהדרות למכור. לכן חשוב לתכנן בקפידה את המוצרים שנציב ולוודא שהם המוצרים הנכונים ליריד או לקניון שבו אנחנו נמצאים.

  4. הבדילו את עצמכם – למרות שאמרנו בהתחלה שחשוב שעיצוב הדוכן יתכתב עם האווירה שמסביב, זה לא אומר שאתם צריכים שהדוכן שלכם יראה בדיוק כמו שאר הדוכנים. נסו לחשוב על דרכים לבדל את עצמכם מהמתחרים וליצור משהו ייחודי שיתפוס את עיני העוברים ושבים. זכרו שהדוכן הוא הפנים של המותג שלכם ואיך שתציגו את עצמכם, כך אנשים יתפסו את המותג שלכם ולכן חשוב לעצב את הדוכן לאחר מחשבה.

  5. השתמשו באביזרים – נכון שהמוצרים שלכם אמורים לדבר בעד עצמם, אבל אם אתם יכולים לעזור להם לדבר בצורה ברורה יותר אז למה לא לעשות את זה. נסו לחשוב על אביזרים ועל דרכים יצירתיות ומקוריות להציג את המוצרים שלכם. אתם כמובן יכולים להשתמש בסטנדים לתצוגה או בקירות מחורצים, אבל נסו לחשוב כיצד להפוך אותם למשהו שייחודי לכם.

הצוות שלנו בריג'נסי מתמחה בפתרונות תצוגה לעסקים ונשמח להציע גם לכם את הניסיון המקצועי שלנו – צרו איתנו קשר עוד היום לפרטים נוספים.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.