איך בוחרים לוקיישן לשכירת חנות?

כאשר אנחנו רוצים לפתוח חנות אנחנו צריכים להביא בחשבון המון גורמים, אך מעל לכל הגורמים האלו יש גורם אחד שלו ככל הנראה תהיה את ההשפעה העמוקה ביותר על שגשוג החנות. אנחנו מדברים כמובן על הלוקיישן של החנות, על המיקום שבו תבחרו לפתוח את החנות. כחברה שמתמחה במוצרי תצוגה לחנויות יצא לנו לאורך השנים לראות חנויות במיקומים שונים ועכשיו החלטנו לגבש את כל הניסיון שלנו לכדי רשימה של גורמים שחשוב להתייחס אליהם בבחירת הלוקיישן לשכירת חנות.

החשיבות של הלוקיישן על הצלחת החנות

אחד הביטויים המוכרים והשחוקים ביותר בעולם הנדל"ן הוא – "לוקיישן לוקיישן לוקיישן". הביטוי הזה בא להעצים את החשיבות של בחירת הלוקיישן והוא נכון לא רק כאשר אנחנו מתכוונים לרכוש בית למגורים, אלא גם בכל הקשור לשכירת חנות. המיקום של החנות הוא אחד הגורמים שמומחים מעריכים כבעל ההשפעה המרבית על הצלחת העסק, במיוחד כאשר מדובר על עסקים שהם לא חלק מרשתות גדולות ומוכרות.

בעודנו מדברים על בחירת הלוקיישן לשכירת החנות, חשוב לנו גם להדגיש את העובדה כי אין דבר כזה לוקיישן אחד שמתאים לכל החנויות. חשוב מאוד לבחון את המיקום ולבצע מחקר שוק עוד לפני שנתחיל לראות חנויות להשכרה כדי להיות בטוחים שקהל היעד של החנות שלנו אכן נמצא באזור שבו אנחנו מתכננים להקים את החנות שלנו. זכרו כי גם עם סוכן הנדל"ן מספר לכם על לוקיישן מנצח שעוברים בו מיליוני אנשים ביום, אתם מוכרחים לוודא כי סוג הקהל שעובר שם יושב בקנה אחד עם קהל היעד שלכם.

כמובן שיש כיום דרכים להתגבר על לוקיישנים בעייתיים ובעזרת שיווק ופרסום באינטרנט אפשר למכור ולשרוד, אבל אם העסק שלכם הוא עסק פיזי ואתם משלמים על שכירות ותפעול החנות ובסופו של יום איש לא נכנס לחנות וכל המכירות שלכם מגיעות מהאונליין, אז לא בטוח שאתם צריכים חנות כלל וכלל.

חשיבות הלוקיישן לחנות

אז איך בוחרים מיקום מנצח לחנות?

  • קהל היעד – דיברנו על הנושא הזה אבל חשוב לנו לחזור ולהדגיש – תשאלו את עצמכם מי קהל היעד שלכם, תגדירו אותו בצורה מעמיקה ואז תבינו איפה הוא מסתובב.
  • התאמה לאזור – דמיינו מרכז קהילתי קטן בשכונה מנומנמת שפתאום מחליטים להקים בו חנות של אפל. חוסר ההתאמה לאזור יגרום לבעיות רבות וזו כמובן דוגמה קיצונית שבאה להדגיש את החשיבות שלהתאים את אופי החנות לאזור שבו אנחנו עומדים לפתוח אותה.
  • מי המתחרים – עד כמה שהיינו רוצים לחשוב שאנחנו פועלים לבד בעולם, יש לנו מתחרים וחשוב שנדע מי המתחרים המיידיים שנמצאים באזור שבו אנחנו רוצים לפתוח את החנות שלנו.
  • חניה – גם המיקום הטוב ביותר בעולם לא יוכל לסייע לכם אם אין ללקוחות איפה להחנות את הרכב שלכם.
  • גודל החנות – בהרבה מקרים אנשים חושבים שחנות גדולה היא בהכרח מרשימה יותר, אבל חשוב לזכור כי חנות גדולה יותר יכולה גם להיראות ריקה אם לא מתכננים אותה בצורה נכונה בעזרת מדפים ופתרונות תצוגה מתאימים.
  • חלון ראווה – אחת הדרכים הטובות ביותר למשוך אנשים פנימה אל החנות היא באמצעות חלון הראווה, אנחנו תמיד ממליצים לבדוק כי החלון פונה לאזור מרכזי כדי לפנות לכמה שיותר אנשים.
  • קרבה לאמצעי הייצור – אם החנות שלכם צריכה לשנע הרבה סחורה אליה אז לפעמים שווה יהיה לבחון אפשרות של לוקיישן קרוב לאמצעי הייצור כדי להוזיל את העלויות הכלליות של תפעול העסק.

כמובן שיש עוד דברים שצריך לבדוק ולבחון לפני שמתחייבים על מיקום לעסק, אבל אלו השאלות המרכזיות שבלי בחינה שלהן פשוט אי אפשר לצאת לדרך. אנחנו בריג'נסי עומדים לשירותכם בכל דבר הקשור למציאת פתרונות התצוגה המתאימים ביותר בעבור אופי החנות שלכם – צרו איתנו קשר לפרטים נוספים.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.