כמה עולה לשכור חנות

כחברה שעובדת בתחום של פתרונות תצוגה יוצא לנו לעבוד בחנויות רבות. לא פעם ולא פעמיים שואלים אותנו בעלי חנויות אם בהשוואה לחנויות אחרות שראינו ועבדנו בהם המחיר שהם משלמים בעבור השכירות הוא גבוה או נמוך. אז בעוד שקשה לענות על שאלה כזו באופן כללי, החלטנו לנסות ולהשיב על השאלה כמה עולה לשכור חנות כדי שכל מי שמעוניין להקים חנות יוכל להבין מה תחום ההוצאה הראשונית שצפויה לו.

כמובן שחשוב לנו להגיד מראש כי כל המספרים במאמר הזה עשויים להשתנות בהתאם לאינפלציה, ריבית ושאר הגורמים שנוטים להשפיע על עסקאות נדל"ן.

מה הפרמטרים העיקריים שיש להביא בחשבון בחישוב העלויות של החנות

כמעט בכל מאמר שתקראו על ניהול עסקים, ועל ניהול חנויות בפרט, תראו שכתוב כי מדובר על תחום עם המון גורמים. אבל במקום להגיד לכם שפשוט יש המון דברים שיכולים להשתבש, החלטנו לפצל את עלויות החנות לפי קטגוריות עיקריות.

 • שכר דירה – תחום הנדל"ן מבוסס כולו על מיקום וכאשר מדובר על נדל"ן מסחרי המיקום חשוב עוד יותר כי הוא יכול להכריע את גורל החנות. בהתאם למיקום החנות וגודלה תשלמו את שכר הדירה, כאשר בערים גדולות ומרכזיות כמו תל אביב המחיר כנראה יהיה גבוה בהרבה מאשר בערי הפריפריה.

 • חשמל – הפעלה של חנות היא פעולה שדורשת המון חשמל. אנחנו גם רוצים להאיר את החנות, גם להדליק שלט מואר שיעבוד בלילה ולפעמים אנחנו רוצים לייצר תצוגה מרהיבה בחלון התצוגה שעלולה לדרוש חשמל. כל דבר בחנות כמעט דורש חשמל ואם יש לכם חנות של מוצרי חשמל אז ההוצאות על החשמל צפויות להיות גבוהות עוד יותר. (בנוסף על החשמל אפשר גם לדבר על חשבון המים אבל בהרבה מקרים מדובר על הוצאה נמוכה יותר מהחשמל ולכן היא מהותית פחות)

 • ארנונה ומיסים – מעבר לארנונה שתשלמו בהתאם לגודל החנות, בהרבה רשויות ישנן אגרות מיוחדות שעסקים צריכים לשלם וחשוב להבין בדיוק מה התשלומים העתידיים שצפויים לכם. עוד דבר שחשוב לזכור זה שגם בעבור הצבת שלט פרסום תצטרכו לשלם אגרה.

 • שכר עובדים – אלא אם אתם מתכננים לעבוד לבד בעסק ואת כל הרווחים להחזיר חזרה לעסק כדי להבטיח את צמיחתו, כדאי שתכינו חלק עיקרי מההכנסות שיצא כדי לממן את השכר של העובדים שלכם. אנחנו רק רוצים להזכיר שגם אם אתם עובדים לבד בעסק שלכם, אז אתם עדיין צריכים לחיות וחשוב שתשלמו לעצמכם.

 • סחורה – חלקכם אולי זוכר שפעם הייתה מסעדה בתל אביב שקראו לה "מסעדת כאילו" והיא למעשה לא מכרה אוכל אלא הגישה צלחות ריקות. אז חוץ מהעסק הזה שבאמת אין לו הוצאות על סחורה וחומרי גלם, כל עסק צריך לשלם כדי להציג מוצרים על מדפי החנות.

 • פתרונות התצוגה – כדי שהעסק שלנו יראה כמו שצריך וכדי שלא נניח פשוט את כל המוצרים זה על גבי זה, אנחנו צריכים להשקיע בפתרונות תצוגה איכותיים ויפים שיתאימו לעיצוב הכללי של החנות. אומנם ההוצאה על מדפים ולוחות מחורצים היא לא עצומה, אך שווה גם לשמור חלק מהתקציב כדי לעבוד עם מעצב פנים לחנויות.

מעבר להוצאות האלו יש כמובן עוד הוצאות על ביטוח, דמי תיווך ועוד כל מיני גורמים ואספקטים אחרים. אבל כאמור אלו הן ההוצאות העיקריות שעתידות להיות לכם אם אתם מתכננים לשכור חנות.

כמה כסף נשלם על לשכור חנות

אז כמה כסף נשלם כדי לשכור חנות?

במרבית המקרים המחיר בעבור שתשלמו בעבור החנות יקבע לפי המטר הרבוע ולפי מיקום החנות. כמו בכל דבר הקשור לנדל"ן, יש מחירים שונים גם בתוך אותה העיר ולכן מדובר על בדיקה שצריך לעשות באופן ספציפי לצד מחקר השוק שמומלץ תמיד לבצע טרם מקימים עסק מאפס. גיבשנו בעבורכם דוגמאות מרחבי הארץ שיראו את טווחי המחירים השונים שקיימים.

 • בקניון הזהב בראשון לציון תשלמו מחיר של כ – 1330 שקל בחודש בעבור מ"ר
 • בקניון קריית אונו תשלמו מחיר של כ – 320 שקל בחודש בעבור מ"ר
 • בפארק ההייטק באזור התעשייה של רעננה תשלמו כ – 120 שקל בחודש בעבור מ"ר
 • בקניון שרונים בהוד השרון תשלמו כ – 200 שקל בחודש בעבור מ"ר
 • במרכז ביג בנצרת תשלמו כ – 60 שקל בחודש בעבור מ"ר
 • בלונדון מיניסטור בתל אביב תשלמו כ – 380 שקל בחודש בעבור מ"ר

לסיום רצינו גם להזכיר כי במרבית הקניונים והמרכזים המסחריים ישנן הגבלות על בעלי החנויות ותקנון שלפיו עליכם לעצב את החנות שלכם. אם אתם מחפשים לקבל את היד החופשית ביותר לעיצוב החנות שלכם, אולי שווה לכם לשקול בכלל למקם את החנות שלכם ברחוב ואל במתחם כזה או אחר.

אנחנו בריג'נסי נשמח לעמוד לשרותכם בכל הקשור לעיצוב החנות שלכם ולהתאים בעבורכם את פתרונות התצוגה הטובים ביותר. צרו איתנו קשר עוד היום לפרטים והזמנות.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.