שילוב מדפים ושילוט לחנויות

כשמדברים על המראה של החנות לא מדברים רק על התצוגה ועל המדפים אלא על כל דבר ודבר שנמצא בחנות. המראה של החנות שלנו מורכב מהשלטים שיש לנו בחנות, מהבגדים של העובדים, מסידור המוצרים על המדפים וכמובן שגם מהמדפים ופתרונות התצוגה עצמם. כדי להצליח ולשלב בין כל הגורמים האלו בצורה הרמונית שמייצרת אצל הלקוחות את הרצון לבצע רכישה, צריך לדעת לשמור על איזונים נכונים ולהבין מה ההשפעה של כל אחד מהאלמנטים בנפרד וביחד.

בריג'נסי אנחנו מסייעים כבר עשרות שנים לבעלי חנויות לעצב ולתכנן את החנות שלהם בעזרת מדפים מותאמים ומחשבה מעמיקה על כל הפרטים הנלווים. במאמר הזה אנחנו רוצים לשתף איתכם ואיתכן כמה מהטיפים הבולטים שלמדנו לאורך השנים בעיצוב חנויות ובעיקר על השילוב של מדפים לחנויות ושילוט.

הטיפ החשוב ביותר לשילוב של מדפים לחנויות ושלטים

מעל כל הטיפים והדברים שלמדנו והבנו לאורך השנים יש מונח אחד שמלווה אותנו בכל הפרויקטים – "הרמוניית צבעים". מדובר למעשה על תאוריה של שילוב צבעים אשר בוחנת את ההשפעות הפסיכולוגיות שיש לשילובי צבעים מסויימים על מצבם הרגשי של בני אדם. לכל אחד מהצבעים ישנה השפעה ייחודית על המוח שלנו ובעזרת שילוב של צבעים מסוימים אנחנו יכולים להגביר את ההרמוניה בחנות גם בשילוט הפנים וגם במדפים.

קיימים חמישה שילובים קלאסיים של הרמונית צבעים שחשוב להכיר:

 • צבעים משלימים
  הצבעים המשלימים הם אלו שנמצאים אחד מול השני בגלגל הצבעים והשילוב שלהם זה עם זה יוצר ניגודיות גבוהה שמצליחה לתפוס את העין בשנייה. לפי מחקרים, השילוב הטוב ביותר מתרחש כאשר אנחנו משתמשים בצבעים השונים בסטוראציה המלאה שלהם אך זהו גם השילוב שהכי קשה לייצר כיוון שהוא דורש ניסיון.
 • השלמה חצויה Split Complementary
  במקום להשתמש שני צבעים משלימים אנחנו משתמשים בשיטה זו בשלושה צבעים. צבע אחד הוא הצבע המרכזי ושני הצבעים הנוספים הם שני הצבעים שנמצאים משני צדדיו של הצבע המשלים לצבע המרכזי. מדובר על הרמוניה שתופסת פחות תשומת לב אצל הלקוחות, אבל נוח יותר לייצר אותה ועדיין יש לה השפעה מהותית.
 • צבעים אנלוגיים
  השיטה האנלוגית היא אחת הפשוטות ביותר לייצור של הרמוניית צבעים ובשיטה זו אנחנו בוחרים צבע ואז את שני הצבעים שלידו. העובדה שהגוונים השונים שנבחר דומים זה לזה יוצרת הרמוניה מרגיעה ומונוכרומטית אשר מגבירה את הרוגע ואת השלווה של הלקוחות.
 • שלושת הצבעים Triadic
  גם את ההרמוניה הזו קשה לייצר למתחילים, אך היא מצליחה להפתיע את הלקוחות בכל פעם ולכן שווה להתעקש על הניסיונות השונים. מדובר על הרמוניה ייחודית אשר משלבת שלושה צבעים שונים מגלגל הצבעים, אך חשוב שהצבעים יהיו בעלי מרווחים דומים זה מזה – למשל צהוב, אדום וכחול.
 • מונוכרומטי
  אחת ההרמוניות הקלות ביותר לביצוע היא ההרמוניה המונוכרומטית אשר למעשה משחקת על אותו הצבע, רק בגוונים שונים שלו. הפשטות של סגנון העיצוב הזה מצליח לתפוס את עיני העוברים והשבים תמיד והוא לא נחשב לאגרסיבי ולכן רבים אוהבים להשתמש בו

איך לשלב בין מדפים לחנויות והשילוט בצורה הרמונית

מה עוד צריך לדעת על שילוב של מדפים לחנויות ושילוט?

המדפים בחנות והשילוט צריכים שניהם לעבוד אל עבר אותה מטרה משותפת ולכן עליהם לעבוד בשיתוף פעולה. אנחנו צריכים תמיד להבין קודם כול מה אנחנו רוצים להשיג בתחושה שאנחנו מייצרים בחנות – האם אנחנו הולכים על רוגע ושלווה או אולי על חדשנות וטכנולוגיה. לכל אחת מהתחושות יש מאפיינים אחרים אשר עלינו לפצח ולהבין מה הם כדי שנוכל ליישם אותם גם בבחירת המדפים וגם בבחירת השלטים.

זכרו כי בסופו של הדבר הלקוח חווה את החנות שלכם כמקשה אחת אשר מורכבת מסך כל האלמנטים השונים, גם אלו הדיגיטליים, ולכן עליכם לייצר חזית אחידה ומסר אחיד שיעבור מכל פרט ופרט שמרכיב את החנות שלכם. הצוות המקצועי שלנו בריג'נסי ישמח לעמוד לשרותכם ולסייע לכם לאפיין, לעצב ולתכנן את החנות המושלמת בעבורכם.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.