תכנון הפריסה של מתקני תצוגה בכל חנות ללא קשר לגודלה ולתחום העיסוק שלה הוא נושא אקוטי. מומחים עסקיים ממליצים לבעלי החנויות או הרשתות, מהי הדרך הנכונה להציג את המוצרים השונים וזאת כדי ליצור חווית קניה ללקוחות ולהעלות את כמות המכירות. 

חשיבה עסקית בכל חנות 

קיימים היום כמה סוגים של מתקני תצוגה אשר מתאימים לפריטים שונים למכירה, כמו אופנה, נעליים, מוצרי מזון, אופטיקה ועוד. המטרה היא למצוא את המתקן הנכון ביותר לכל מוצר כדי שהלקוחות יראו אותו במלוא הדרו וכך הם יחליטו לקנות אותו. כאשר יש כמה וכמה מתקני תצוגה בגבהים שונים, מתקבלת החלטה אילו מוצרים להניח בכל אחד מהם ואם יש מוצרים שלא נמכרים, כדאי להוציא אותם ולמגור במדפים הספציפיים מוצרים אחרים.

פרסום בכל חנות קמעונאית 

כל לקוח שנכנס לחנות קמעונאית, אינו מסוגל לראות את מלוא הפריטים שמוצגים בחנות, לא נחשף לכל המבצעים ולכן הנהלת הרשת מבצעת פרסומים פנימיים בתוך החנות, כדי לדרבן את הלקוחות לרכוש פריטים מסוימים שמוצעים במחיר מיוחד. 

אחת האופציות הפופולריות שיש להן הד רב הוא הדפסת רול אפ ובו מופיע כל המידע על המבצע העכשווי כמו קנה 3 שלם עבור 2, מחיר מיוחד רק לשבוע זה עבור סדרת מוצרים וכו'. כדי שהמידע יהיה ברור לכל הלקוחות, מדפיסים את המודעה באמצעות דפוס דיגיטלי באותיות גדולות וקריאות, בצבעים ברורים המותאמים ללוגו של מותג זה. 

הלקוחות רואים את השילוט ולא אחת הם מגיעים למדף הרלוונטי וקונים את המוצרים על פי תנאי המבצע האטרקטיבי.

מתקן תצוגה ושיטת ההדפסה

קידום מכירות ברשתות קמעונאיות 

כדי לבצע פעולות של קידומי מכירות בתוך החנויות הקמעונאיות וגם מחוצה להן, מציבים מתקן חצובה בורד מאלומיניום או מברזל ומניחים עליו פריטים ספציפיים שמעוניינים להציג לעוברים ולשבים. מדפיסים את המידע במתקן תצוגה זה בדפוס דיגיטלי וזאת כיוון שהתוצאה היא מאד ברורה וכל אשם מסוגל לקרוא ולהבין את מה שכתוב בשילוט. 

התאמה של מתקני תצוגה 

מתקני התצוגה מיוצרים בקו עיצוב נקי והם מתאימים לכל סוגי החנויות וגם להצבת מוצרים בחלונות הראווה. מצמידים משטחים מחורצים לקירות הפנימיים של החנות, הם הבסיס לאביזרי ההמשך עבור תלייה של בגדים, התקנת מידוף במרווחים שונים ביניהם. יש חנויות שזקוקות גם לתלייה וגם למידוף ולכן מבצעים חלוקה של שטחי הפעילות השונים. כמה מדפים במיקום מסוים עד הגובה שהוא הנכון ללקוחות ובנוסף לכך כמה עמדות תלייה פרונטליות וגם מיקום לתלייה של פריטי הביגוד אחד מאחורי השני כך שהלקוחות יוכלו לדפדף ולבחור את הבגד שנראה מתאים עבורם. 

בדרך זו מתכננים את מערכות המידוף עבור רשתות פארם, רשתות העוסקות במכירת כלי בית ומתנות, פלאפונים והמבחר הגדול של האביזרים עבורם, מוצרי אופטיקה, אופנה, נעליים ועוד.