חלל העבודה של החברה שלכם הוא הרבה יותר מרק המקום הפיזי אליו מגיעים העובדים שלכם בכל בוקר. למעשה, מדובר במקום החשוב ביותר עבור החברה שלכם שיכול להכריע את התנהלות העובדים ואת התפוקה שלהם בשעת העבודה והפועל היוצא של כל המאפיינים האלו הוא כמובן הרווחיות של החברה ושביעות הרצון של הלקוחות אל מול החברה. לכן, חשוב לקחת ברצינות את עיצוב חלל העבודה, ובפרט – עיצוב חלל העבודה של החברה שלכם בהתאם למיתוג של העסק שלכם. הנה כמה סיבות לחשיבות מיתוג חלל העובדה.

הגברת תחושת "גאוות היחידה" של העובדים

בין אם אתם עובדים במשרדים להשכרה או בכל חלל אחר, אחת הסיבות המרכזיות לחשיבות מיתוג חלל העבודה היא תחושת "גאוות היחידה" של העובדים. במילים אחרות, כאשר העובדים שלכם נכנסים למשרדים שבהם מתנוסס לוגו החברה, והצבעים הדוממינטיים אשר מתנוססים על הקירות וברהיטים השונים הם צבעי החברה, מתחזקת אצליהם התחושה שהם חלק מחברה גדולה ומקצועית וכיוצא מכך – מתחזקת אצליהם גם תחושת הנאמנות והשייכות לחברה. עובדים שמתגאים בחברה אליה הם שייכים, הם עובדים שמוכנים להשקיע יותר בעבודה שלהם הן מבחינת יצירתיות והן מבחינת שעות עבודה במידת הצורך.

הדבר תקף במיוחד אם מדובר במשרדים להשכרה, דווקא בגלל שמדובר במשרדים שאינם נמצאים בבעלות החברה עצמה. הצורך לחזק את הקשר בין המיקום הפיזי של העובדים לסיבה בגללה הם קמים כל בוקר לעבודה הופך להיות מהותי יותר במקרים כאלה. בסופו של יום, את הרווח מהתחושות השונות שהעובדים שלכם ירגישו במשרד ממותג, אתם תרגישו כמעסיקים במיוחד  – אל מול הלקוחות.

מיתוג שמשפיע גם על הלקוחות

למרות שעיקר המאמר שלנו עוסק בחשיבות של מיתוג חלל העבודה לעובדי העסק, אי אפשר גם להתחמק מהאפקט החיובי שיהיה למיתוג כזה גם על לקוחות החברה שיגיעו לבית העסק. בסופו של יום, המיתוג העסקי שלכם פונה בעיקר ללקוחות שלכם – הוא עוזר לייחד ולבדל אתכם מהמתחרים, הוא עוזר ללקוחות לזהות אתכם במהרה, ומיתוג טוב יכול גם לעזור לכם גם לשדר לכם את המסרים השיווקים שלכם בקלות יתר. עכשיו תחשבו שתוכלו להעביר ללקוחות שלכם את כל המסרים האלו בכל פעם שהם יגיעו למשרדיכם, והרושם שזה יותיר בהם כאשר הם ילכו. גם כאן, הדבר מהותי במיוחד כמשדובר במשרדים להשכרה, שאינם נמצאים בבעלותכם.

לכן, רצוי להפוך את המשרדים השכורים לבית אמיתי עבור בית העסק שלכם עם עיצוב שתואם את העסק שלכם, תהיו בטוחים שגם העובדים שלכם וגם הלקוחות שלכם – ירוויחו מכך.