5 הטעויות שעסקים עושים בתכנון מסלול הלקוח בחנות

אם יש לכם חנות שהשקעתם בה זמן ואנרגיה כדי לתכנן את מסלול הלקוח הטוב ביותר, אבל משום מה אתם לא רואים תוצאות בשטח, אתם צריכים לקרוא את הכתבה הזו. מסלול הלקוח הוא אותו מסלול שכולנו שמענו עליו, זה שבעלי עסקים מתכננים בקפידה כדי להוביל את הלקוח בתוך החנות ולמשוך את תשומת ליבו למוצרים ספציפיים. בסופרים למשל ידוע שמוצרי החלב נמצאים בחלק האחורי, כי הם מהמוצרים הנמכרים ביותר וכך כל הלקוחות חייבים לעבור דרך עוד מוצרים כדי להגיע אליהם, אך לכל חנות יש את המסלול הנכון לה ובמאמר זה אנחנו רוצים להציג לכם את חמש הטעויות הגדולות ביותר שעסקים עושים בתכנון מסלול הלקוח בחנות שלהם.

חמש הטעויות הנפוצות ביותר בתכנון מסלול הלקוח בחנות

 1. תכנון לקוי של תאורה
  מרבית האנשים נוטים לזלזל בחשיבות של התאורה ומתפנים להתייחס אליה רק בסוף התהליך כאשר אין כבר מקום לשינויים, אבל למעשה תכנון התאורה צריך להיות הדבר הראשון שממנו מתחילים. עיצוב התאורה צריך להכתיב את האווירה בחנות ולהקל על הלקוחות לשהות בה זמן רב. נסו למצוא את עיצוב התאורה שמתאים לכם ותכננו אותה בקפידה כך שהמוצרים יזכו לתאורה מחמיאה. חשוב גם לוודא שבשעות היום קרני השמש לא חודרות מבעד לחלון הראווה ומפריעות לראות את המוצרים כי אז הלקוחות יסונוורו ולא ירכשו כלום, וגם יש מצב שהסחורה עצמה תיהרס לאורך זמן.

 2. כמות סחורה לא מותאמת
  חוסר פרופורציות בכמות הסחורה שיש לנו בחנות, לטוב ולרע, יכול לפגוע בחוויית הלקוח באופן מהותי ולגרום לחנות להיראות דלה או עמוסה מידי. כמות הסחורה שנציב על המדפים צריכה להתאים לחוויה שאנחנו מנסים לייצר, וחשוב להבין שגם ריק הוא משהו שיש לדעת להשתמש בו נכון. חפשו את האיזון בין הצגת המוצרים הנמכרים ביותר והמוצרים הרווחיים ביותר כך שמסלול ההליכה בחנות שלכם לא יהיה עמוס מדי ולא ריק מדי.

 3. חוסר תשומת לב באזור הקופה
  אף על פי שהקופה היא הלב של החנות, בעלי עסקים רבים נוטים לשכוח את תכנון אזור הקופה כשהם מעצבים מסלול לקוח בחנות. הקפידו לשמור על מספיק מקום כדי להציב במקום מבצעים חמים, הודעות ללקוח ותנאים נוחים לעמוד בהם (בעיקר הכוונה היא למסלול מוכוון). הקפידו שבעתיים על מראה אזור הקופה כי אם הוא יהיה עמוס מדי הלקוחות ימנעו מלהגיע אליו ולקוחות שלא מגיעים לקופה לא רוכשים.

 4. בחירה לא נכונה של פתרונות התצוגה
  חלק ארי מתכנון מסלול הלקוח בחנות נעוץ בבחירה נכונה של פתרונות התצוגה. אם אנחנו יודעים מראש שיש לנו אזורי תצוגה שלא עתידים להשתנות אז אפשר לבחור להשתמש באזורים אלו בפתרונות תצוגה קבועים כמו מדפים או גונדולות. אבל אם מדובר על אזור שבו יש קולקציות משתנות חשוב לאפשר את הדינמיקה באמצעות פתרונות תצוגה כדוגמת קירות מחורצים שמאפשרים תזוזה ושינוי בצורה נוחה ואסתטית יותר.

 5. אי שמירה על סדר
  אחרי שהשקענו אנרגיה וזמן רב בתכנון של מסלול הלקוח המושלם לחנות שלנו מגיעה השיגרה ואיתה הסכנה הגדולה ביותר – שלא נצליח לשמור על סדר בחנות. המצב הזה ידוע לכולנו, ביססנו סדר מסוים בחנות וכעבור שבועיים כבר אי אפשר למצוא זכר לכך כי הלקוחות הזיזו את המוצרים או שהמוכרים לא הקפידו על הסדר. נסו להימנע ממצבים מסוג זה כיוון שברגע שהחנות שלכם מתבלגנת הלקוחות מקבלים את הרושם המוטעה לגביכם.

כיצד פותרים את הבעיות בתכנון מסלול הלקוח בחנות?

חברת ריג'נסי היא המובילה בישראל במתן פתרונות תצוגה לעסקים. בזכות הניסיון העשיר שלנו והידע הנרחב שצברנו לאורך השנים אנחנו מספקים ללקוחותינו ערך רב בתכנון מסלול הלקוח בחנות באמצעות מדפים ורסטיליים, תכנון קפדני של החנות ויצירת פתרונות יצירתיים שמותאמים באופן ספציפי לחנות שלך. נשמח להעמיד לשרותכם את צוותי ההקמה המוכשרים שלנו וכל שעליכם לעשות זה ליצור איתנו קשר עוד היום.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .