המבקרים בחנויות רהיטים אינם רואים רק את הרהיטים המוצגים בחנות, אלא מצפים לתמונה עיצובית שלמה אשר תיקח את דמיונם לאפשרויות העיצוב ולשילוב הרהיטים האמורים בביתם שלהם. בעת תכנון חנות רהיטים נכון להשקיע מחשבה ואף להיעזר בעין מקצועית בתחום תצוגות לחנות רהיטים, על מנת לספק לפרטי הריהוט את הרקע המושלם ולהבליט את יתרונותיהם.

החלק הראשון בעיצוב חנות רהיטים הוא החלוקה לחללים. כדאי ונכון ליצור חללים המותאמים לאופי הריהוט ולגודלו. ריהוט סלוני עשוי לאבד מיוקרתו אם יידחס לחלל קטן מדי, או לחילופין להיראות קטן וחסר נוכחות בחלל הגדול מדי למידותיו. חדרי ילדים מעוצבים זקוקים למרחב שידמה את המרחב לו זקוק הילד החי ולן בחדר.

לאחר תכנון והתאמת החללים (מומלץ לבחור בפתרון חלוקה מודולארי הנתון לשינוי על פי התצוגה המשתנה) חשוב ליצור רקע מתאים לכל חלל בהתאמה לסוג הריהוט שימלא אותו ובחשיבה על האמירה שהוא מביא. תצוגות לחנויות רהיטים ניתן לעצב באמצעות בריקים וחיפויים, תמונות או מוצרים משלימים, במטרה לייצר את החלל המושלם בעיני הלקוח, שיביא אותו לראות בדמיונו את מערכת הריהוט יושבת אצלו בבית, ואף לבצע את העסקה לשם כך. עיצוב תצוגה עבור חדרי ילדים מעוצבים תכלול פריטים משלימים, שטיח ססגוני, תמונת קיר מתאימה, קיר בצבע ילדותי וחי או כל אלמנט עיצובי שידגיש את עיצוב הריהוט ושילובו בחלל.

תצוגה לחנות רהיטיםבבחינת החלל יבחן הלקוח המיועד את כל הפרטים, מלמטה למעלה, החל מהריצוף וכלה בתאורה, גם כאשר ברור כי אלו אינם חלק מן הרכישה. בעיצוב חללי תצוגות לחנויות רהיטים ניתן לעשות שימוש בשטיחים, המהווים מוצר נייד, נוח להחלפה ונגיש, ומגיעים במגוון צבעים וסגנונות אותם ניתן להתאים בקלות לחלל. תאורה נכונה תעמיד גם את הריהוט באור חיובי וגם תוסיף אלמנט עיצובי לחלל כולו.

חנויות רהיטים כוללות לרוב פרטי ריהוט רבים, המגיעים כיחידות עצמאיות או כאבזור מלא לחלל. ניתן להציג פינת ישיבה בפני עצמה או בשילוב עם כורסאות תואמות, הדום, שולחן סלוני, ויטרינה, מזנון ופריטים נוספים. בעיצוב תצוגות לחנויות רהיטים לא מומלץ להעמיס על העין פריטים רבים מדי, אם כי בהחלט נכון גם ברמה העיצובית וגם ברמה השיווקית לספק ללקוח תמונה מלאה של החלל, לרבות המוצרים המשלימים למוצר בו התעניין. חשוב לעשות זאת באמצעות עין מקצועית שתבטיח עיצוב נקי והצגה של תצוגה מסודרת ומאורגנת להפליא.

לתצוגה בחנות כדאי לבחור פריטים סולידיים בצבעים רכים בעיקר, אולם יש מקום גם לאמירה נועזת יותר שתשבור את העיצוב המסורתי ותשדר מודרניזציה וחדשנות. חדרי ילדים מעוצבים לרוב יבלטו היטב על רקע ססגוניות ושימוש בדמויות ממותגות אהובות על ילדים. מומלץ לכל פריט המוצג לצרף קשת של צבעים אפשריים ומידע הנוגע לאפשרויות להתאמה אישית של גודל, סוג בד/עץ וכדומה.

לצד כל פרטי הריהוט הממתינים בחנות, שלרוב מהווים את מוצרי הדגל שלה, מומלץ להניח גם קטלוג שיאפשר ללקוחות לעיין גם בפריטים שלא מצאו את עצמם בתצוגה. לעתים התצוגה תיתן דגש דווקא על עודפי מלאי או פריטים במבצעים, במטרה לקדם מכירה כזו או אחרת. יחד עם זאת, לקוחות שלא מצאו בין אלו מוצרים שמשכו את עיניהם, יוכלו באמצעות קטלוג מעוצב הכולל תמונות לזכות לתמונת מבט נוספת על האפשרויות העומדות לרשותם.