אם תמיד הייתם יצירתיים וחשבתם מחוץ לקופסא, כנראה שאתם שייכים לתחום העיצוב התעשייתי. בתחום זה, תלמדו כיצד לתכנן ולעצב מוצרים שונים המתאימים למגוון גדול של שימושים – אלו יכולים להיות עבור הצגת מוצרים בחנות כלשהי או עבור אוכלוסיות שונות או כפתרון לבעיות שונות.

במסגרת לימודי עיצוב תעשייתי, הסטודנטים לומדים לשכלל את היצרתיות שלהם, על ידי שימוש בכלים, טכניקות וידע בתחום, אותם הם רוכשים במהלך 4 שנות לימוד. במהלך הלימודים, אלו גם משתתפים בפרויקטים שונים בשיתוף עם התעשייה או גופים חיצוניים ועל ידי כך רוכשים עוד ידע וניסיון.

על תכנון מוצרי תצוגה ראשיים

כאשר אנו מבקרים בחנות, הדבר הראשון שאנו מבחינים בו הוא המוצרים המוצגים לנו. מה שאנחנו לא יודעים הוא שעד פיתוח מתקן התצוגה, המעצב התעשייתי השקיע זמן רב במציאת פתרונות תצוגה, שיחמיאו וידגישו את המוצר עצמו. מעבר לכך, קיימים גם אתגרים מורכבים בפיתוח המוצר הסופי שכן, יש צורך להתחשב בגודל המוצר, החומר ממנו הוא עשוי וכמובן המקום בו יוצב בסופו של דבר מתקן התצוגה.

מתקני תצוגה לשיווק חנויות הלבשה והנעלה

עיצוב מתקני תצוגה

מתקני תצוגה מעוצבים על פי דרישות המוצר ודרישות הלקוח. העיצוב שלהם מהווה חלק משמעותי מתהליך המיתוג והשיווק של העסק, שכן הם משמשים ככלי פרסומי לכל דבר. המתקן מעוצב על פי כללי עיצוב הפנים ובהתאם לחלל שהוא עתיד להיות בו. אם נשקיע מחשבה בעיצוב, נוכל בהחלט למשוך לקוחות פוטנציאליים וכך להגדיל את המכירות.

דוגמאות למתקני תצוגה

כיום, ניתן לראות שימוש נרחב במתקני תצוגה בחנויות שונות. כך למשל, בחנות דיסקים, נוכל לראות מתקן תצוגה בצורת עמוד תווים, כאשר עליו יש את הדיסקים ואילו כאשר נבקר בחנות המוכרת שעוני יד, נוכל לראות שאלו מוצגים בתוך חביות מים שקופות (המראות את ייחודיות המוצר, שכן הוא עמיד במים). מעבר לכך, ישנן גם חנויות המוכרות מגנטים, בהן ניתן לראות שימוש בלוח מגנטים, על מנת להציג את המגנטים ואילו חברה המוכרת פחיות שתייה, תוכל להציג אותן בתוך פחית ענקית, על מנת למשוך קונים שירצו לקנות את המשקה.

דוגמאות נוספות למתקני תצוגה ומערכות מידוף חכמות, ניתן גם למצוא בחנויות נעליים והלבשה. כך למשל, על מנת להציג קולקציה חדשה של בגדים ולהפריד אותה מהקולקציה הקודמת, יש שימוש במערכת מידוף לתליית בגדים, כך שתציג את הבגדים בצורה נוחה ויפה לעין. מעבר לכך, יש שימוש גם במערכות לבגדים מקופלים, כך שיהיו נגישים ללקוחות והכי חשוב שיוצגו להם בצורה מעניינת ומסודרת. גם בחנויות נעליים, קיימות מערכות תצוגה מיוחדות המוצגות בחלון הראווה של החנות ומושכות את הקונים עוד לפני שנכנסו אליה בפועל.

עלותם של מתקני תצוגה

העלות עשויה להסתכם בכמה אלפי עד עשרות אלפי שקלים. הכל כתלות במתקן עצמו – בגודל, בעיצוב, בחומרים ממנו הוא עשוי ובפרמטרים נוספים. מומלץ לקחת הצעות מחיר ממספר חברות המתעסקות בתחום וכמו כן לקרוא המלצות. בהתאם לכך, לבחור את החברה ממנה תרצו לרכוש את מתקן התצוגה.