תכנון פינות עבודה בסביבת המגורים היא ללא ספק משימה מאתגרת המחייבת אתכם להתייחס גם לצרכי העבודה השוטפת הנחוצה לכם וגם לכל אחד מהטרדנים המובילים בתחום עיצוב פינות עבודה ביתיות. כיום, בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, הצורך בקיומה של פינת עבודה ביתית נחוצה לא רק לצרכי תכנון פינת עבודה לנוער הלומד במסגרות הלימוד השונות, אלא גם לצרכי עבודה יומיומיים של בני הבית, וזאת לנוכח העובדה שרבים מאיתנו פשוט "לוקחים" איתם את העבודה גם הביתה וחלק מאיתנו עובד באופן תכוף או תדיר (לעיתים גם קבוע) מהבית.

תכנון ועיצוב של פינות עבודה לנוער, הינה פעולה השונה באופייה מתכנון פינות עבודה לבית למטרות עבודה משרדית כזו או אחרת, אך יחד עם זאת, ישנם מספר היבטים משותפים בכל הנוגע לתכנון פינת עבודה לנוער ולתכנון פינת עבודה משרדית לבית, כגון: רכישה של מערכות ריהוט ארגונומיות כגון: כסא מחשב אורטופדי, שולחן מחשב מתכוונן וכדומה.

דגשים מעשיים לתכנון פינת עבודה לנוער

כאשר ניגשים לתכנון פינת עבודה לנוער, חשוב להקפיד על מספר דגשים מעשיים כגון: הצבתן של ספריות נוער בסמוך לעמדת העבודה וזאת על מנת ליהנות מפתרונות אחסון שונים הנחוצים לילדיכם, תכנון מוקפד של מיקום נקודת החשמל המרכזית העתידה לשמש את פינת העבודה (מומלץ לבחון אפשרויות שונות להסתרת כבלי החשמל), וכמובן, עיצוב מודרני וצעיר התואם לעיצוב הכללי של החדר. העיצוב הנכון של פינת העבודה לנוער יכול לתרום רבות למוטיבציה של ילדיכם בכל הנוגע לביצוע מטלות לימודיות שונות בפינת העבודה העומדת לרשותו.

דגשים מעשיים לתכנון פינת עבודה משרדית בשטח הבית

כאשר ניגשים לתכנון פינת עבודה לבית, חשוב להגדיר בראש ובראשונה את צרכי העבודה השוטפת אותה תבצעו מפינת העבודה. כמו כן, מומלץ לבחור בפינה נפרדת מיתר חלקי הדירה, וזאת על מנת לאפשר לכם ליהנות מיכולת ריכוז גבוהה יותר במהלך ביצוע מטלות העבודה מהבית. כמו כן, חשוב לרכוש פריטי ריהוט לפינת העבודה בהתאם לגודלה, כאשר כיום תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של מערכות ריהוט לעיצוב פינות עבודה מעוצבות. בנוסף, חשוב להקפיד על סגנון עיצובי נקי ומודרני של פינת העבודה וזאת על מנת לאפשר לכם להתרכז בעבודה באופן יעיל יותר וללא הסחות דעת. במידה ואתם עובדים באופן תכוף או קבוע מהבית, אנו ממליצים לכם לעצב פינת עבודה משרדית המדמה ככל הניתן עמדת עבודה משרדית. כמו כן, חשוב להקפיד על תאורה טבעית ומלאכותית מספקת בפינת העבודה.

דגשים מעשיים לתכנון פינת מחשב ביתית

בבתים רבים בישראל, נהוג למקם פינת מחשב משפחתית המיועדת למטרות שימוש של כלל בני המשפחה. כאשר ניגשים לתכנן פינת מחשב משותפת, חשוב לבחור במיקום מרכזי מצד אחד בתוך חלל המגורים אך מצד שני להקפיד על כך שהפינה תאפשר יכולת עבודה ללא הפרעות מיותרות. כמו כן, מומלץ לרכוש כסא מחשב מתכוונן ושולחן עבודה מתכוונן אותם ניתן להתאים בקלות לכל בן משפחה המתיישב בפינת המחשב  לצרכי עבודה או גלישה באינטרנט.