טיפים בעיצוב משרדים

עיצוב משרדים יכול להיות דבר מתעתע. מצד אחד יש לנו את הרצון לייצר משרד מרשים שכל מי שייכנס בשעריו ישר יחשוב עלינו את כל הדברים הטובים בעולם וירגיש שהוא בידיים טובות. אך מן הצד השני, אנחנו צריכים לעבוד במשרד הזה ביום יום וחשוב לנו שהוא יהיה פונקציונלי כך שנוכל למצוא את הידיים ואת הרגליים גם כאשר אין אורחים הבאים לבקר. אז אומנם אין נוסחת קסם אחת שאנחנו יכולים לגלות, אבל במאמר הזה נשתף אתכם בסגנונות שונים לעיצוב שמרדים וגם נעניק כמה טיפים פשוטים ליישום.

עיצוב משרדים שמשתלב בטבעיות עם העסק

המחשבה הראשונה שאולי עולה בראשכם היא, מה הקשר בין חברה המציאה פתרונות מידוף לעיצוב משרדים. לגבי החלק הראשון אתם לא טועים, אנחנו אכן מתמחים במתן פתרונות מידוף לחנויות ועסקים. אבל מעבר לכך אנחנו גם עובדים שנים רבות בעיצוב משרדים, בין שמדובר על יצירת מדפים למשרד או מיתוג ויצירת מערכת שילוט הפנים במשרד. הדבר החשוב ביותר שלמדנו לאורך השנים הוא שבניגוד לעיצוב בתים, שם אנחנו מעוניינים לייצר תחושת חמימות כדי שיהיה לנו נעים לגור במקום, בעיצוב משרדים אנחנו צריכים לאזן בין הפונקציונליות לבין מידת הרושם שהעיצוב ייעשה על האורחים.

בבואנו לעצב משרד אנחנו צריכים להביא בחשבון כמה גורמים עיקריים שעליהם יש לתת את דעת לפני שנתחיל את העיצוב בפועל.

 • מה הרצון והשאיפות של בעל המשרד
 • מה הצרכים הפונקציונליים של העובדים במשרד
 • מה הרושם והמסר שאנחנו רוצים להעביר בעיצוב המשרד

כמובן שיש עוד גורמים להתחשב בהם כמו למשל סידור ישיבת העובדים במשרד, אך אלו שהצגנו הם הבולטים והעיקריים. אבל כן חשוב להגיד כי כל בחירה שנעשה בעיצוב המשרד תשפיע באופן ישיר על העובדים ועל התפוקה שלהם. מחקרים רבים נעשו בתחום ובדקו את מידת ההשפעה של תרבות הקיוביקלס לעומת השולחן החם ועוד סוגי תכנון משרדי שונים. כל בחירה שניקח בעיצוב חייבת להיות מותאמת למארג השיקולים הכללי ולשלב בין רצונות הפרט למטרות העסק.

רעיונות לעיצוב משרדים

סגנונות בעיצוב משרדים שחייבים להכיר

 • הסגנון הכפרי – לא רק בבתים יש עיצוב כפרי אלא גם במשרדים. בעיצוב משרד על פי סגנון זה נשתמש בחומרי גלם טבעיים וכך למשל המדפים למשרד יהיו עשויים עץ טבעי שיעביר את תחושת הטבע ויכניס אותה אל תוך המשרד. הסגנון הכפרי אולי לא מתאים לכל סוג של משרד, אך לאלו שהוא מתאים מדובר על הבחירה המושלמת.
 • סגנון הייטקיסטי – בעולם ההייטק שמים דגש על העובדים ולכן קודם כול נראה כי יש במשרד שילוב של טכנולוגיה ומקומות מנוחה ופנאי לעובדים. הסגנון ההייטקיסטי מתאפיין בהרבה מהפעמים בשלטים למשרד שמכוונים את העובד כדי להקל עליו את ההתמצאות ולאפשר עבודה שוטפת וחיובית.
 • הסגנון של החלל המשותף – אולי לא קלענו מספיק טוב בשם, אבל הוא בהחלט מסביר את הכוונה. אחד הטרנדים הבולטים ביותר בעולם הוא חללי עבודה משותפים, לכן זה לא מפתיע שחברות ומשרדים רבים בחרו בתקופת הקורונה להעביר את המשרדים שלהם לסגנון עבודה של חלל משותף.
 • הסגנון הקלאסי – הסגנון הקלאסי הוא כזה שלא מנסה להרשים, אך בעת ובעונה הוא עושה את כל המאמצים כדי להיות בדיוק מה שהוא – משרד. הסגנון הקלאסי יאופיין בקווים נקיים ופשוטים, כאלו המשלבים בצורה אידיאלית בין פונקציונליות להותרת רושם. יש רבים המתבלבלים בין הסגנון הקלאסי למינימליסטי אך זוהי טעות מובנת שעליה נשמח להסביר לכם בהזדמנות אחרת.

כמה טיפים קטנים לעיצוב משרד

 • אל תתביישו להשתמש בסטנדים לשילוט משרדי. הרבה פעמים בעלי עסקים חושבים כי מדובר על אלמנט לא יוקרתי, אך למעשה מדובר על אחד הדברים השימושיים ביותר שאפשר להציב במשרד.
 • גם אם אתם מעצבים משרד בסגנון קלאסי ומשתמשים בצבעים אפורים ולבנים, אל תוותרו על החדרת צבעים וחיות באמצעות סידורי פרחים מתחלפים.
 • התחילו את עיצוב המשרד מהפרטים הגדולים ומהמדפים למשרד, משם יהיה נוח יותר לבצע שינויים ולהכניס ייחודיות למשרד.
 • שימו דגש על הפרטים קטנים והגדולים כאחד. עיצוב משרד מכיל בתוכו המון אלמנטים ולכולם ישנה חשיבות בעיצוב הסופי.
 • התייעצו עם העובדים שלכם על אודות סביבת העבודה המועדפת עליהם. זכרו כי בסופו של תהליך, הם אלו שישתמשו בחלל הכי הרבה.

אצלנו בריג'נסי תמצאו את כל הציוד המשלים לעיצוב משרדי, החל בסטנדים לשילוט משרדי ועד למדפים למשרד. צרו איתנו קשר עוד היום כדי שנוכל להציע לכם את השירות הייחודי והמקצועי ביותר, רק ככה נוכל להבטיח כי באמת ובתמים תהיו מרוצים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.