החשיבות של עיצוב חנות ווירטואלית

האם עצרתם אי פעם לחשוב כיצד העיצוב של החנות משפיע עליכם ומניע אתכם לפעולה בזמן השופינג? רבים מכם מגיעים אל הקופה, בין אם מדובר בסופרמרקט, חנות בגדים או חנות ספרים למשל, כאשר בידיכם מספר פריטים שבחרתם בקפידה. במידה ותעצרו רגע לחשוב על האופן שבו החנות שבה ביקרתם מעוצבת, ייתכן שתמצאו קשר בין החפצים שחזרו אתכם הביתה בשקיות, לבין עיצוב החנות.

עיצוב חנות ווירטואלית

כיצד השיטוט שלכם בתוך החנות מושפע מהעיצוב שלה?

בין אם מדובר בעסק פיזי הדורש שיטוט ממשי בין המדפים ובין אם זו חנות אינטרנטית המצויה בתוך אתר של העסק, נמצא כי יש קשר ישיר בין הוויזואליות של המקום, או האתר, לבין ההתנהגות הצרכנית של הלקוחות. דמיינו למשל כניסה אל חנות בגדים: בובות לבושות במיטב הקולקציה עומדות בחלון הראווה, תאורה מעומעמת ומוזיקה מתאימה התורמות לאווירה – העיקר שהלקוח שנכנס אל החנות ירגיש כי הוא עומד בפני חוויה יוצאת דופן. גם מי שמשוטט בתוך חנות כזו, כביכול מתוך החלטה שהוא "רק מסתכל" וללא כל כוונה להוציא כסף, ייתכן ויחוש רצון עז לקחת עמו הביתה חלק מתוך אותה חוויה. המשמעות של אווירה ועיצוב בחנות, אם כן, היא לייצר את הצורך ברכישה, לעיתים לאו דווקא של מוצר מסוים אלא של רכישה באשר היא – העיקר להמשיך את האווירה הטובה שעיצוב החנות ייצר, גם בבית.

בחנויות מקוונות הרעיון דומה – בנייה של חנות וירטואלית דומה מאוד לעיצוב חנות של ממש, כאשר גם כאן ניתן לשלב מוזיקה ברקע, גרפיקה מעניינת והקניית תחושה של חווית רכישה ייחודית. אמנם במקרה כזה אין לכם סל קניות אמיתי וגם לא לקוחות אחרים ואיש לא עומד בקופה לקבל את פניכם, אך בהחלט ניתן להגיד כי גם בניית אתרים המיועדים לרכישות און ליין יכולה להיעשות באופן שיגרום לאצבעות שלכם להישלח אל כרטיס האשראי ולרכוש לעצמכם פריטים מסוימים.

 

טיפים לקידום מכירות מהיר באמצעות עיצוב חנות ווירטואלית

אומרים שרושם ראשוני הוא הדבר החשוב ביותר שכדאי להשקיע בו, לכן בעיצוב חנויות – אין ספק שלכניסה אל החנות יש חשיבות מיוחדת. זוהי קבלת הפנים של המבנה אל הלקוח ובהיעדר איש מכירות פנוי שישאל אתכם "אפשר לעזור" או שאלות אחרות, הכניסה אל החנות עושה היא את העבודה. מחקרים מצאו כי בעת שלקוח פוטנציאלי משוטט בתוך חנות כלשהיא, מבטו מוסט קודם כל לצד ימין. ממצא זה יכול לסייע לכם במידה ואתם מעוניינים לקדם מכירות של מוצרים ספציפיים, כיוון שמיקום שלהם על מדפים בחלק הימני של החנות – עשוי לגרום לאנשים לבחור בהם על פני כל מוצר מתחרה אחר.

הקמת "פינות מבצעים", שילוב של מוצרים קטנים שתמיד צריך בבית באזור הקופה וסטנדים של מוצרים מסוימים בתוך מחלקות שאינן קשורות אליהם בהכרח – למשל סטנד עם מוצרים לשיער באמצע מחלקת תינוקות – יבליטו את הסחורה שאתם מבקשים לקדם ויכולים בהחלט לתרום לכך שלקוחות ירכשו את הפריטים הללו.

 

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .