הגדלת המכירות והרווחים הייתה ועודנה המטרה המרכזית של מאות אלפי עסקים וחנויות בישראל. לבטח כבר הבנתם שתצוגה לחנויות היא אמצעי נפלא בדרך להגשמת המטרה, אך חשוב לדעת שלא מדובר רק על תצוגה. מוצרים ממותגים נחשבים כבר שנים לכלי יעיל במיוחד במלחמה על כל לקוח. מה זה בדיוק? מדוע מדובר בסיפור הצלחה מובהק כל כך וכיצד תעשו זאת נכון? כל התשובות – בכתבה הבאה.

מוצרים ממותגים – במה מדובר?

מוצרים ממותגים החלו כאמצעי של בעלי העסקים דלי התקציב, שלא יכלו להרשות לעצמם שיווק ופרסום יקר, אך עדיין רצו להישאר בעניינים. כך, במחשבה מקורית ויצירתית במיוחד, נוצרו אותם מוצרי יום-יום שימושיים, אשר הוצמדה להם תווית פרסומית. סיפור ההצלחה היה מיידי, חוצה מגזרים וענפי שיווק, והפך במהרה גם לנחלתם של העסקים הגדולים והעשירים. נכון להיום יש מאות קטגוריות של מוצרים ממותגים, ביניהם מוצרי קמפינג וים, מוצרים משרדיים, מוצרים לחגי ישראל ועוד. מעוניינים בהזדמנות להציץ בסיפור ההצלחה מקרוב? למעבר לקטלוג בקבוקים ממותגים, לחצו כאן.

כל הגורמים להצלחתם של מוצרים ממותגים

אם אתם שואלים את עצמכם מהם ההסברים המקצועיים לאותה הצלחה רבת העסקים והשנים הזו, הנה כמה מהם:

  • אמצעי שיווקי זול – הסיכון הכספי במוצרים ממותגים כמעט ולא קיים. במונחי שיווק, מדובר בהוצאה נמוכה במיוחד, כך שכמעט יש לכם רק מה להרוויח.
  • הייחוד שבמיתוג – כולנו נחשפים למאות פרסומים מדי יום באינטרנט, בטלוויזיה ובתקשורת. מנגד, כמות המוצרים הממותגים המגיעים לעינינו הבוחנות נמוכה בהרבה, ולכן תשומת הלב האוטומטית שלנו אליהם גבוהה יותר.
  • מוצרים שנשארים לאורך זמן – בקבוק מים המונח לאורך יום עבודה שלם על השולחן, או שמשייה לים שנמצאת שם למשך שעות השהות שלהם ונחשפת לאלפי מבקרים, היא אמצעי אליו נחשפים לאורך דקות ואף שעות ארוכות, ולא פרסומת שמבליחה לכמה שניות ונעלמת בין שלל פרסומות נוספות.
  • היצירתיות בשיאה – פרסומים משעשעים ויצירתיים נחשבים לזכירים יותר. בפרסום הקונבנציונאלי (דהיינו – טלוויזיה, עיתונות ואינטרנט), נוהגות החברות להיות זהירות יותר כדי לא לפגוע בקהלים שונים. במוצרים ממותגים אפשר לתת דרור אמיתית להומור ולייצר זכירות גבוהה במיוחד.

על מה חשוב להקפיד במיתוג באמצעות מוצרים?

לא כל מיתוג על ידי מוצרים הוא מיתוג שמצליח. אלו שכן מצליחים במשימת המיתוג הם כאלו שהקפידו בעיקר על מוצרים נכונים (יום יומיים, בעלי חשיפה גבוהה, שימושיים), התאמת המוצר לקהל היעד (לקוחות, עובדי חברה, צעירים, מבוגרים, גברים, נשים…) ומיתוג יצירתי וקליט. כל השאר – תלוי באלילת המזל…

בהצלחה!