חלון הראווה הוא כרטיס הביקור של החנות או אולם התצוגה ומושך עוברי אורח מהרחוב וגם ממקד את תשומת הלב של הלקוחות שהגיעו במיוחד.
חלון הראווה הוא המפגש הראשון בינם ובין המוצרים. בכל תחום חשוב להשקיע בתכנון ובעיצוב חלונות ראווה אטרקטיביים למראית עין כאשר יש לברור בקפידה את המוצרים שיוצגו בחלון ולחשוב על קומפוזיציה מנצחת.
במקרה של חנויות רהיטים סידור החלון הוא שער הכניסה למתחם או לחלל וניתן ממש להרגיש בפתח את האווירה, הסגנון והשפה העיצובית של החנות.

כיצד תוכלו למקסם את התצוגה של סלונים וספות או רהיטים ואביזרים שונים לבית?

המיטב של החנות בחלון הראווה

חשוב לבחור את פריטי העיצוב בקפידה כדי שהאוסף שיוצג יהיה גולת הכותרת של החנות ורהיטים שלדעתכם "מושכים" לקוחות. בין אם מדובר בספה נמכרת במיוחד או כל פריט אחר שמזוהה עם המותג או נחשב לרהיט מבוקש להפליא. מומלץ להציג מגוון סגנונות, כדי שגם מי שלא אוהב את הסגנון הכפרי ימצא בחלון רהיטים בסגנון מודרני.

להרגיש את הבית מבעד לויטרינה

נסו לדמות כבר בחלון הראווה תחושה של סלון אמתי, מזמין ונעים, ליצור מעין סביבת מגורים בקטן, כדי להראות ללקוחות המתבוננים מבעד לויטרינה כיצד יכול להראות הסלון שלהם אם ירכשו את הרהיטים וכיצד יוכלו לסדר את הספה כך שתשתדך עם הכורסה הנכונה ושולחן הקפה המתאים ביותר. חשבו גם על אביזרים משלימים ליצירת אווירה ותחושה אותנטית כמו שטיח, כוסות ופריטי דקורציה, מגזינים, ספרים, כריות ססגוניות להשלמת המראה.
כמובן שסידור הרהיטים תלוי גם בשטח של חלון הראווה וככל שיש יותר מקום ניתן להציג יותר פריטים ועם זאת, הימנעו מגודש ועומס של פריטים. המטרה היא שיוכלו לראות דוגמאות של רהיטים ולהימשך פנימה כדי לגלות מה עוד יש לכם להציע.
ניתן למקם את פריטי הריהוט כך שאפשר לראות מבעדם לתוך החנות כך שמצד אחד הם דומיננטיים למראה ומצד שני, משקפים את מה שמחכה ללקוח בפנים. חשבו גם על הדרך שבה נראה הרהיט למרחקים – האם ניתן לראות את הסלון גם מהעבר השני של הכביש. לעיתים שווה מראש לבחור גוונים בולטים וכן לבחור גופי תאורה סמויים שיאירו את הספות כך שגם עם רדת החשיכה הספה תראה במיטבה – מוארת ואטרקטיבית במיוחד.

סלונים וספות באולם תצוגה

 

חשיבות הניקיון

על מנת להציג את הרהיטים בדרך הטובה ביותר חשוב לשמור על ניקיון הויטרינה על בסיס יומי וכן על ניקיון הרהיטים. זכרו שיש אפשרות גם למכור במחיר מוזל רהיטים מתצוגה ולכן, כדאי לשמור עליהם בשלמותם ונקיים לאורך זמן.

סוד גיוון התצוגה

תוכלו לגוון ולשנות את סידור חלון הראווה לפי עונות, קולקציות, פריטים בסייל ואפילו לציין בשילוט נלווה באיזה ליין מדובר או אם מדובר בעודפי ריהוט או כל שילוט שיעזור לקטלג את הפריטים המוצגים לראווה. קיימים אביזרי תצוגה שיוכלו לסייע לכם להציג את הסלונים בצורה טובה יותר וכן לתלות עליהם מחירים או כל מידע אחר שתרצו לצרף.

אפשר ליצור מעין טוויסט או אפקט מיוחד כבר בחלון הראווה בין אם מדובר בבובות של אנשים שיושבים על הריהוט או גוף תאורה המייצר אפקט תאורה ייחודי, כיסאות תלויים, ספה על במה מוגבהת במיוחד מיתר הרהיטים המקיפים אותה, מסך פלזמה המציג את קטלוג הרהיטים וכל אלמנט שיחמיא אך גם יבלוט וימשוך את תשומת הלב ישירות לחנות על אחת כמה וכמה אם היא ממוקמת בזירת ריהוט תחרותית ויש צורך למשוך את הלקוח כבר מרחוק.