איך לעצב משרד בבית בקלות

אין ספק כי השנה וחצי האחרונות הביאו עימן שינויים רבים בהרגלי העבודה שלנו ואחד מהשינויים העיקריים הוא המעבר של רבים מאיתנו לעבודה מהבית. הצורך להקים משרד בבית החל להיות מהותי יותר ככל שנדרשנו לעבוד מהבית, אך גם כיום כשההגבלות הוסרו אנחנו עדיין רואים כי רבים מעדיפים להמשיך ולעבוד מהבית. כדי לייעל את תפוקת העבודה מהמשרד הביתי אנחנו צריכים לבצע כמה התאמות ושינויים בחלל הבית, במאמר זה ריכזנו כמה טיפים לעיצוב משרד בבית שיעזרו לכם להתמודד עם האתגר ולקבל משרד שנעים לעבוד ולחיות בו.

דגשים על עיצוב משרד בבית

אולי הדבר החשוב ביותר שאנחנו צריכים לתת עליו את הדגש העיקרי בעיצוב משרד בבית הוא האווירה הכללית, האמביאנט. כדי שנוכל להתרכז ולהפיק מעבודה במשרד הביתי את המיטב, אנחנו צריכים לייצר לעצמנו סביבה סטרילית שנעים לעבוד בה. הפרדה ויזואלית של המשרד הביתי משאר חלקי הבית חשובה מאוד כי ככה אנחנו מסייעים למוח שלנו להיכנס למוד עבודה. אחת מהדרכים הטובות ביותר לייצר מראה שונה במשרד היא שימוש בחיפוי קיר דקורטיבי שבעזרתו אפשר ממש לשנות את כל המראה של המשרד, בלי לפגוע במראה הבית.

חיפוי הקיר הדקורטיבי מסייע ביצירת הקנבס העיצובי ועליו אפשר להמשיך ולייצר את שאר האווירה של המשרד בבית. באופן כללי מומלץ לבחור בחיפויי קיר מינימליסטיים ולא בכאלו צעקניים אשר עלולים לגרום לפגיעה ביכולת הריכוז. מה שנחמד בחיפוי קיר הוא שאין צורך להקדיש למשרד הביתי חדר שלם מהבית ובעזרת החיפוי אפשר לייצר הפרדה ויזואלית של המשרד גם אם חלק אינטגרלי מהבית.

ההפרדה הוויזואלית ויצירת האווירה הכללית של המשרד הם הצעדים הראשונים לקראת עיצוב משרד בבית, אך מעבר לכך חשוב לנו גם לייצר מחסום כל שהוא כדי שנוכל לשמור על האינטימיות של הבית ולא להכניס אותה אל תוך מרחב העבודה. הרבה אנשים נוהגים להשתמש בפרגוד או בחוצץ אחר, אך אנחנו רוצים להציע מראה אסתטי יותר בעזרת שימוש בזכוכית מחוסמת. את הזכוכית המחוסמת אפשר להזמין במגוון של צבעים ומרקמים מה שמאפשר לנו להוסיף למשרד הביתי עוד זווית עיצובית מעניינת.

טיפים לעיצוב משרד בבית

כמה טיפים לעיצוב משרד בבית שאפשר ליישם בקלות

  • תאורה – מחקרים רבים מראים כי אור השמש מסייע לנו להישאר חיוניים ופרודוקטיביים. נסו להציב את המשרד הביתי שלכם במקום בו יש חלונות הפונים לכיוון השמש וכך תוכלו להרוויח תאורה טבעית שגם תחסוך בעלויות החשמל וגם תסייע לכם להישאר נמרצים יותר. אך אם לא מצאתם פינה בבית מלאת קרני שמש, אנו ממליצים להשקיע בגופי תאורה מיוחדים שגם יאירו את החדר וגם יתרמו לעיצוב ולאווירת משרד יוקרתי.
  • סדר וארגון – לא משנה אם המשרד הביתי שלכם הוא חלק מהסלון או שהוא בחדר נפרד, הדבר החשוב הוא לוודא שהבלאגן של המשרד לא יחדור לבית ולכן חשוב להשתמש בפתרונות אחסון ולנצל את השטח בצורה הפונקציונלית ביותר.
  • השקיעו בעצמכם – אם אתם עומדים לעבוד הרבה מהמשרד הביתי חשוב להשקיע בציוד נלווה איכותי שיאפשר לכם לעבוד בצורה הנוחה והבריאה ביותר. תשקיעו בכיסא נוח ואיכותי, במעמד למסך ובשאר הציוד הנלווה שמקל עליכם את העבודה מול המחשב.
  • שימו שלט – הטיפ הזה הוא בעיקרו פסיכולוגי, אבל הצבה של שילוט למשרד גם אם הוא בבית יכול לסייע לכם להרגיש כאילו אתם באמת "הולכים" לעבודה. זה לא חייב להיות שלט גדול כמו שהייתם מציבים מחוץ למשרד, אפשר להסתפק בשלט קטן שרק יזכיר לכם שמדובר במשרד.
  • הכניסו טבע הביתה – אל תזניחו את הנפש שלכם גם כשאתם ישובים במשרד הביתי. חשוב לעקיף את עצמנו במעט צמחים וקישוטים צבעוניים ואישיים שיעזרו לנו קצת להרגיש בבית גם כשהמשרד נמצא בחדר האחורי.

במאמר הבא נמשיך לעסוק בעיצוב משרדים, אך נשים את הדגש על סגנונות העיצוב השונים שאפשר ליישם במשרד. הצוות שלנו בריג'נסי זמין בעבורכם בכל שאלה ופנייה ונשמח תמיד לעמוד לשרותכם במתן פתרונות תצוגה מתקדמים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .