אחד השיקולים המרכזיים בבחירת ייעוד מתחם בבית וייחודו לחדר ארונות הוא המרחב הנדרש לשם כך. כיום מעדיפים רבים לנצל באופן מרבי ומיטבי את חדר הארונות על ידי חלוקה פנימית המאפשרת ניצול ומקסום כל השטח לאחסון בגדים, נעליים, אקססוריז שונים, מוצרי טקסטיל, טיפוח וטואלטיקה ועוד.

חדר ארונות מהווה מעין שם גנרי למתחם ייעודי, שבו יש לא רק ארונות אלא מדפים פתוחים, מגירות, שידות קטנות, הדומים, סלסלות ועוד. אחד היתרונות המובהקים של חדר ארונות הוא בנגישות הקלה על המוצרים המונחים בו, חשיפתם ושקיפותם. יתרון שני הוא באפשרות לבנות אותם באופן מודולרי על ידי הוספה או גריעה של משטחי אחסון ושינויים על פי הצרכים המשתנים, כמות הדברים שמאוחסנים בו, תדירות השימוש בהם ושיקולים נוספים.

ככל שיש בחדר הארונות מגירות ומדפים נשלפים גוברת חשיבות השימוש במבחר מוצרי פרזול איכותיים ובטיחותיים, המשווים לחדר מראה מעוצב. איכות המוצרים באה לידי ביטוי בהפעלה שקטה וחלקה של הצירים והמסילות, בהעדר צורך להשקיע מאמץ בפתיחה ובסגירה, וכמובן- בידיות מעוצבות. 

ארון בגדים מודולרילהלן טיפים אחדים העשויים להפוך את חדר הארונות למתחם שימושי המנוצל באופן מיטבי:

  1. הציבו מתקן סיבובי לתליית חגורות, תיקים, מחרוזות ועוד. כך ניתן להנגיש ולזמן את המוצר שרוצים לבחור ללא קושי.
  2. השתמשו ביחידות אחסון מודולריות, שמוצמדות זו לזו באמצעות הברגה נשלפת, ואפשרות לשנע את היחידה ממקום למקום על פי צורך או רצון, לפי רמת העומס המוטלת על המדפים ועוד.
  3. חשבו על חדר ארונות כעל מדפים של חנות: יש חשיבות לסדר, לחלוקה לפי מוצרים, לאסתטיקה, לניקיון. 
  4. התייחסו לחדר הארונות כאל מתחם ביתי שחשיבותו כשל הסלון וכל אחד מחדריו ולא כאל מחסן שאליו דוחפים ותוחבים חפצים, מערימים ומגבבים אותם זה על זה ללא סדר וארגון.
  5. על מנת להקל על בחירה מושכלת של חדר ארונות, ניתן לראות אותו בהדמיית מחשב, כך הבחירה תיעשה על בסיס התרשמות ממראה עיניכם.
  6. אחסנו חפצים לפי קטגוריות וסוגים בקופסאות ייעודיות כגון: קופסה לשעונים, לתכשיטים, לתמרוקים ועוד. קופסאות פלסטיק חזקות ואיכותיות הן הפתרון היותר טוב.
  7. את הנעלים רצוי לשים במקום נפרד המיועד רק להן. אן הכרח במקום סגור באופן הרמטי; יש כיום פתרונות אחסון ייעודיים לנעלים עם פתחי אוורור.
  8. חגורות וצעיפים רצוי להחזיק בנפרד משאר הבגדים.
  9. חשוב לשמור על ארגון, סדר וניקיון לא משום שמדובר בסלון שבו מארחים אנשים וחשוב להרשים אותם, אלא כדי שלכם, דיירי הבית, תהיה תחושה נעימה. הסדר יקל עליכם למצוא את מבוקשכם בכל עת. הסדר מאפשר ניצול מרבי ומיטבי של חדר הארונות. 
  10. התייעצו עם מומחים לפרזול כדי למקסם את היתרונות של מוצרים אלה וגם כדי לייפות את מראה החדר ולהעשיר את עיצובו.