כאשר אנשים עורכים קניות, וזה לא משנה אם מדובר בחנות לכלי בית או חנות כלי עבודה, הם רוצים שיהיה להם קל להתמצא בחנות. הם אוהבים שיש סדר ואוהבים שהכל נראה אסתטי ויפה. לכן יש הרבה מאוד משמעות לעיצוב התצוגה בחנות. חנות לא מעוצבת, לא מסודרת, לא מתוכננת, עשויה להרחיק לקוחות וגם אלה שכבר נכנסים ממהרים לצאת, לפעמים בלי לקנות דבר. בעזרת הטיפים הבאים תוכלו לעצב את התצוגה בחנות כלי העבודה שלכם. למעשה, אפילו אם יש לכם חנות מסוג אחר (למשל חנות בגדים) תוכלו להפיק תועלת מחלק מהטיפים ששקדנו לאסוף עבורכם.

מתקני תצוגה ומדפים

פעם, כאשר חנות כלי עבודה (כזאת למשל) פנתה לפלח אוכלוסייה די מצומצם ושוק ה"עשה זאת בעצמך" היה מאוד מוגבל, היה נהוג להשקיע פחות בעיצוב החנות. אפשר היה למצוא לא מעט חנויות לכלי עבודה שנראות יותר כמו מחסן מבולגן. כדי להציע גם ללקוחות שלכם חווית קניה, כדי להקל עליהם את ההתמצאות בחנות, בחרו בקפידה במתקני תצוגה ומדפים. יש מגוון רחב של מתקני תצוגה, חלקם מתאימים לאביזרים וכלי עבודה כבדים ואחרים מיועדים לדברים קטנים או קלי משקל יותר כמו סט מברגים.

סטנדים לבגדי עבודה

אם יש לכם חנות כלי עבודה שבה אתם מציעים לא רק מברגות, מקדחות, מלטשות או מסורים אלא גם בגדי עבודה, כפפות עבודה, ציוד בטיחות כמו משקפי מגן וכיוצא באלה, אל תציעו את כל אלה מתוך ארגזים או כשהם מגובבים בערמות לא מסודרות. כבדו את עצמכם, כבדו את הלקוחות שלכם, הציעו להם סביבת קניה מסודרת ומאורגנת. תשיגו את כל זאת אם תמקמו בחנות סטנדים לבגדי עבודה ופתרונות תצוגה שמתאימים לכל אותם סרבלי עבודה, מכנסי עבודה, נעלי עבודה וכל היתר. זה נכון במיוחד כאשר גם לתחום זה נכנסו כל מיני מותגים ואיכויות שלא נודע כמוהם אך לפני שנים מעטות. מלבד סטנדים לתצוגה של בגדים, אפשר להשתמש גם בפתרונות אחרים כדוגמת מערכות קיר.

עיצוב הקירות ולמה זה חשוב

מלבד פתרונות מידוף, סטנדים לתצוגה, פתרונות לתלייה מוצרים קטנים וכיוצא באלה, עיצוב התצוגה יוכל להשתדרג גם בדרכים נוספות. למשל, אפשר להכניס לחנות חיפויי קירות. יש בנמצא חיפויים שמוסיפים המון סטייל לחנות מצד אחד אבל שאינם מצריכים יותר מדי פעולות של שיפוצים או התקנות נרחבות. למשל, ניתן להתקין אריחי חיפוי מעוצבים ויפים, שיתנו לחנות כלי העבודה שלכם את האופי הרצוי. יש המון דגמים שאפשר פשוט להדביק ישירות על גבי הקיר, אפילו אם מדובר בקירות גבס ולא בגירות רגילים. בצורה כזאת, אתם מעניקים לחנות שלכם ייחוד. כל לקוח מזדמן שנכנס אליכם לא ישכח את החוויה והסיכוי שיחזור פעם נוספת עולה. זכרו כי חנות מעוצבת, מסודרת, מטופחת ומיוחדת מעודדת את הלקוחות להימצא בה יותר, להסתובב בין המדפים, לבחון את כל כלי העבודה והפתרונות שאתם מציעים. בסופו של דבר, אלה הם הלקוחות שיקנו יותר ובזכות אותם הלקוחות, ההצלחה שלכם ושל החנות שלכם עולה.

משקיעים גם בשלטים

אי אשפר שלא להתייחס לדבר נוסף שיביא לכם יותר לקוחות, יותר מכירות ויותר הצלחה – שילוט. בחרו עבור החנות שלכם פתרונות שילוט יפים ומרהיבים שתואמים את המיתוג שאליו אתם חותרים. בחרו שילוט מרהיב גם לחלון הראווה אך השקיעו גם בשלטים פנימיים שיעזרו ללקוחות שלכם לנווט בחנות. כך הלקוחות ימצאו טוב יותר את מה שהם מחפשים והם יפנו ביתר קלות למחלקה הרצויה להם או לאזור בחנות שבו הם צריכים להתמקד.