חיפוי קירות הוא טרנד אפנתי המקנה אווירה שיקית למתחם באשר הוא, אם מדובר בבית, בית עסק, משרדים, מסעדות, ברים וכיוצ״ב. יתרה מכך חיפוי נכון יהווה ערך פונקציונלי נוסף במקרה של חיפוי קיר מטבח למשל.
היום ניתן לחפות קיר בקלות, תלוי באיזה חומר משתמשים ולאיזו מטרה.
לפני שנתחיל נבין מהו חיפוי קירות, ובכן כשמו כן הוא, זהו חומר מעוצב לפי רצונכם, או לפי קטלוג שאותו מקבעים בדרך זו או אחרת על גבי הקיר בחלל המבוקש וזה יכול להיות בכל חדר, מחדר אמבטיה, מטבח, סלון, משרדים, לופטים ועוד ועוד..

עיצוב חידוש ורענון

אם אתם מעוניינים רק בחידוש ועיצוב החלל, שדרוג המראה ולהפיכתו ליותר מזמין ושיקי, אז ניתן לעשות זאת באופן קליל ע״ לוחות כיסוי מעוצבות המאפשרות ביטוי עצמי מגוון של תצורות שונות כמו לבנים מסוגים שונים שמקנים אווירה של פעם, אווירה תעשייתית של ניו יורק אם תרצו, מתאים מאוד למשרדים מודרניים, מסעדות, לופטים ועוד. או אפילו בסגנון אבן ירושלמית עתיקה ומודרנית.
הלוחות מגיעים בגדלים שונים והם קלים לנשיאה והתקנה ואף ניתן לעשות זאת עצמאית, מה שנקרא בשפה המקצועית DIY ואו אם איש מקצוע כמובן.

חיפוי קירות מטבחחיפוי קיר למטבח

בחיפוי שכזה ההתייחסות תהיה קצת שונה מאשר חיפוי קיר לחלל הסלון או חדר שנה או העסק והסיבה שהיא שבמטבח משתמשים בחומרים שונים ופעילויות שונות המשפיעות על המטבח כמו שמן, טיגון, מים, אדים וכך נוצרים כתמים על הקירות, לעתים אף עובד וכן הלאה לכן חיפוי קיר למטבח יצטרך להיות עמיד וחסין מול אלמנטים המוזכרים לעיל ואם לא אז שיהיה אפשרות לנקותם בקלות.
במטבח אולי לא יתאים להשתמש בלוחות קלים ופשוטים, אולי יתאימו יותר לוחות חיפוי יותר חזקים ועמידים, לוחות תרמים המתייחסים לטמפרטורה, או סוגי קרמיקה וכו.. חשוב שהחומר יהיה עמיד.
אל לנו לשכוח את העיצוב של המטבח, חיפוי קיר מאפשר מגוון רב של חומרים לשימוש, בין אם קרמיקה עם תצורות חינניות, זכוכית, אבן, נירוסטה ועוד, קחו בחשבון ואל תשכחו שכדאי שהחומר יהיה קל לניקוי וכמובן שישתלב היטב עם עיצוב המטבח לפחות, אם לא העיצוב של הבית כולו.

לסיכום

חיפוי קירות הינה דרך יצירתית לשדרג את ביתכם באופן קל ואף ספונטני, בלי צורך לשבור, לשפץ, להרים ולהרוס את המתחם אותו אתם מבקשים לעצב.
חומריי החיפוי משתנים לפי הצורך והמיקום בו תרצו להשתמש בהם, כאמור סביר להניח שהחומרים בו תשתמשו במטבח יהיו שונים מאלה של הסלון ואו בית העסק.
כמו כן סביר להניח שתרצו שהעיצוב בין חללים מסוימים יהיו שונים, חיפוי קיר מטבח יהיה שונה מחיפוי לבית עסק למשל.
הפעילו את הדמיון והבינו מה מאפיין אתכם ואת החלל בו אתם נמצאים והרי יש לגם דירה משודרגת.