רוצים להציג את הבגדים, הנעלים והתיקים בצורה שעושה להם כבוד? ברור!

רוצים גם לשמור עליהםם בארון באוםן ששומר עליהם  ומאפשר נוחות לצד עיצוב? גם ברור:)

אחת השאלות שמעסיקות את כל מי שמתכנן רכישה של ארון בגדים, היא מה עדיף –  ארון בגדים סגור, או חדר ארונות?

בכתבה הזו נסביר את ההבדלים הפונקציונלים והעיצוביים שבין חדרי ארונות לארונות סגורים. אתם תיקחו החלטה משם…

שיקול הפרקטיות

מבחינה פרקטית, חדר ארונות בסיסי הינו פרקטי כמו ארון בגדים אם לא יותר:  לתצוגה נוחה של בגדים, בשני המקרים בדרך כלל משתמשים בתליה ובמדפים.  בארון בגדים סגור, המדפים  העליונים לרוב ישמשו הנחה של אביזרים ואחסון, מגירות חיצוניות ישמשו את הנעליים,  מגירות פנימיות את ההלבשה התחתונה ושלל המדפים יוקדשו לסוודרים, חולצות ומכנסיים.

לרוב תתלו את הבגדים בצורה אנכית כך שתראו את הבגד מצדו  בלבד ולא מלפנים. עד כאן אין הבדל  פונקציונלי מהותי בין חדר ארונות בסיסי  לארון. ההבדל מתחיל להיווצר כשלמעשה מכניסים שדרוגים ושכלולים לחדר הארונות – מה שארון סגור לא יכול להכיל: בחדרי ארונות מעוצבים, ניתן למצוא היום אפשרות לתצוגה פרונטלית של הבגדים, ושינוי מודלרי של מגירות –  כך שתוכלו לשנות את מיקומן ותפקודן לאורך זמן.

בשורה התחתונה- אם חשקה נפשכם בארון מעוצב ופרקטי בו זמנית, אין כמו חדר ארונות כדי לאפשר את זה. אם השיקול שלכם הוא פרקטי ואתם עומדים בהחלטה שבין חדר ארונות בסיסי למול ארון סגור, פה ההבדל הפונקציונלי לא גדול ומדובר בהעדפה אישית.

ההמלצה שלנו – אם אתם עומדים להשקיע בארון בגדים סגור ואיכותי ויש בידכם תקציב המאפשר מעבר לחדר ארונות, שקלו את חדר הארונות שכן לפחות מהחבינה הפונקציונלית (ועוד לא התחלנו לדבר על האספקטים העיצוביים…), חדרי ארונות יאפשרו תצוגה נוחה יותר עם אפשרויות שליפה ותצוגה נגישות יותר מארון סגור שכן החלל של חדר הארונות  בנוי בהתאמה אישית ולרוב מאפשר מודולריות וגמישות שאין בארונות סגורים.

שיקול העיצוב

כאן חדר הארונות מנצח  ובגדול! ארון בגדים סגור,  יפיפה ככל שיהיה,  מבטא את עיצובו בדלתות החיצוניות שלו כאשר  לרוב סידור הארון יהיה דומה בכל טווחי  מחירי הארונות הסגורים – הארון יהיה מורכב מיחידות תליה ומידוף.

חדרי ארונות לעומת זאת, מביאים אפשרויות עיצוב שהן כמעט בלתי מוגבלות – תוכלו לייצר מתקני סיבוב, תצוגה פרונטלית, מדפים  חבויים ומגירות בתוך מגירות.  תוכלן לשנות את מיקומי המגירות בעצמכם ככל שתרצו ולהעיבר יחידות בארון ממקום למקום. מדוע? כי לרוב חדרי ארונות אלו מיוצרים בהתצאמה אישית ויכולים להגשים כל חזון עיצובי.

שיקול התחזוקה

ארון סגור מטבעו הוא יחידה מכנית עם צירים ומדפים ואלה עלולים להתבלות. מי מבינינו לא מכיר  ארונות ישנים אשר סובלים מצירים שיצאו מהמקום, מדפים שעקב עומס משקל  החלו לפתח "בטן" בז'רגון המקצועי- נטיה לקיפול פנימי של המדף או יציאה של גב הסיבית של הארון המוצמדת לקיר. ולכן בחירה של ארון איכותי  בין אם הוא סגור או חדר ארונות, היא תמיד מחשבה נכונה לשנים קדימה.

לעומת ארון בגדים סגור,  חדר ארונות לא יסבול משיקולים אלה של תחזוקה, שכן המדפים  מובאים ביחידות מודולריות,  לא מוחזקים בציר אלא ביחידץ הברגה נשפלת הניתנת להזזה ותכנון של מדפים לפי רמות עומסים, כך שבכל יחידה בחדר הארונות תוכלו  לתכנן איזה משקל תוכלו להניח על איזה חלק.

שוב- ההתאמה האישית מנצחת בגדול גם בשיקול התחזוקה

שיקול המחיר

נכון, לרוב חדר ארונות פרטי הוא עניין יקר יותר מארון מוכן שניתן לשלם ולקחת. אבל חדר ארונות לא מתיימר להביא את אותו מוצר וואכן לא מדובר באותו מוצר כלל : חדר ארונות בניגוד לארון  סגור, הוא חלל מעוצב ופרקטי בו זמנית. הוא לא "מחסן לבגדים" אלא תצוגה לבגדים והשינוי הטרמינולוגי הזה, אומר הכל על כוחו של עיצוב ועל חשיבותו.

ההמלצה שלנו – אם יש בידיכם תקציב המאפשר בניה של חדר ארונות , נסו לחשוב על כל השדרוגים שתוכלו לבצע בחדר הארונות שארון בגדןי לא יכול לספק.

שיקול הוורסטיליות

ארון בגדים סגור, הוא וורסילטי עד מידה מסויימת:  תוכלו להזיז את מוט התליה ממקום למקום, או לשחק עם מיקומי המדפים שהנגר או חברת הארונות ביצעה עבורכם, לפי החורים שנקדחו בשולי הארון המחזיקים את המדפים.

לעומתו, חדר ארונות הוא מודולרי באופן מלא, כך שניתן כל הזמן לשנות את מבנה חדר הארונות. זהו יתרון עצום למשפחות המגלות כי הצרכים משתנים ככל שהילדים גדלים ונוצר צורך לפתרונות אחסון בחדר הארונות ויתרון לא פחות גדול ליחדים אשר רוכשים אביזרים  כמו תיקים, נעליים ותכשיטים ומעוניינים  להציג אותם ולא רק לאפסן,  בצורה נוחה ויעילה.

 

יש לכם שאלה? מוזמנים להתייעץ עם מעצבי חדרי הארונות של ריג'נסי

קבוצת ריג'נסי מובילה בפתרונות תצוגה לחנויות בגדים. אנו מנגישים  לצרכן הפרטי חדרי ארונות מרהיבים ומעוצבים, ממש כמו בחנות, בהתאמה אישית ובמודולריות מלאה.

כל החידושים שאפילו לא ידעתם שהם אפשריים…

לרשותכם מגוון פתרונות תצוגה מתקדמים לתצוגת בגדים נגישה מכל מקום, תלייה פרונטלית של הבגד, אפשרות לשינוי מודולרי של מגירות ומדפים, לסיבוב הפריטים, שליפה מגבהים שונים ועוד.

בצד חידושים אלה תמצאו עיצוב מותאם אישית לכל סגנון  – לוק מודרני, תעשייתי, אקלטקי, בוהו שיק ועוד ועוד.

הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת הדמיה של חדר הארונות שלכם

מלאו פרטיכם בטופס בראש העמוד מצד שמאל או פשוט התקשרו לייעוץ

072-334-1145

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.