הדמיה פתרונות מידוף ה'

אחד הדברים העיקריים שמנחים את רוב בעלי החנויות, הוא הניסיון המתמיד לספק שירות יעיל, מהיר ואדיב לכל לקוח אשר עובר את פתח החנות שלהם. ישנן תורות שלמות שנכתבו על שיטות מכירה שונות על שיפור חווית הלקוח בחנות, אבל בלא מעט מקרים, אנחנו נוטים לשכוח את הדברים הקטנים והפשוטים ביותר במה שנוגע לשיפור חווית הלקוח, כמו מחסן החנות שלנו.

המחסן הוא אחד משטחי האחסון הנוחים ביותר שיש לנו בחנות, שכן הוא גם נסתר מעיני הלקוח וגם מאפשר לאחסן בתוכו סחורה. אבל רק בגלל שבמרבית המקרים המחסן לא נגלה ללקוחות – זה לא אומר שאי אפשר לקחת כמה רגעים כדי לתכנן בצורה נכונה את המחסן שלנו. למעשה, תכנון נכון של המחסן, יקל על העובדים השונים בחנות לספק ללקוחות שירות מהיר ויעיל יותר ובכך – ישפר את חווית הלקוח בחנות. אז במיוחד עבורכם, הכנו מדריך לתכנון נכון של המחסן.

חשיבה על צרכי החנות בעת תכנון המחסן

הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון בעת תכנון המחסן – הוא מה הם הצרכים והתפקידים השונים שהוא ימלא. האם המחסן נועד אך ורק לאחסון? האם הוא יתפקד בנוסף כמעין "משרד אחורי" לעובדים? מה היא כמות הסחורה שתחזיקו בו? מה גודל הסחורה שתחזיקו בתוכו? התשובות לשאלות השונות האלו (ועוד), יוכלו לספק לכם איזשהו רעיון ראשוני לגבי גודל המחסן והדברים השונים שתצטרכו שיהיו בתוכו.

יכול להיות שתגלו שאתם זקוקים למדפים למחסן, או למגירות שונות כדי לאחסן מוצרים קטנים יותר. כל הפרטים הקטנים האלו, יכולים לעזור לכם לתכנן מחסן שעונה על הצרכים השונים שלכם ושל העובדים שלכם בחנות ולא ליצור מצב שבו אתם נתקעים עם שטח אחסון שלא מאפשר לכם לאחסן סחורה או שהוא כל כך עמוס וצפוף, שלא ניתן להיכנס אליו כדי להוציא ממנו סחורה בעת הצורך.

 

תכנון מחסן

חלוקה לאזורים – כבר בעת תכנון המחסן

ברור לנו שבעסק שלכם תקפידו שהעובדים תמיד ישמרו על הסדר במחסן, אבל לפעמים בשל לחץ ועומס עבודה – לא מתפנים במשך כמה ימים לסידור המחסן. אבל גם את ההיבט של הסדר במחסן אפשר וחשוב לקחת בשלבי התכנון. למה? כי ע"י חלוקת המחסן לאזורים שונים לאחסון הסחורה תוכלו לייעל את הסדר ואת העבודה ואם תשלבו היבט זה בשלבי התכנון, תוכלו להפיק את המיטב מהמחסן שלכם על ידי התאמתו באופן האידיאלי ביותר לצרכי החנות. חלוקה נכונה של המחסן לאזורים, יכולה לעזור לכם לשמור על המחסן מסודר ומאורגן, גם ברגעים העמוסים ביותר.

בנוסף, חלוקה ותכנון נכונים עוזרים לא רק לשמור על מוצרים ולאחסן אותם, אלא לייעל תהליכי עבודה, תהליכי קבלת סחורה מספקים ותהליכי הוצאת הסחורה ללקוחות – כל דבר נמצא במקום במיועד ולא מבזבזים זמן מיותר בחיפוש של מוצר מסוים בין מאות המוצרים השונים.

מעוניינים במדפים למחסן? צרו קשר עמנו עוד היום!

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .