טיפים למידוף חנויות שלא עושה חור בכיס

כחברה המתעסקת במדפים לחנויות ומתקני תצוגה, יצא לנו לאורך השנים לעבוד עם כל סוג של חנות שאתם יכולים לדמיין. החל במציאת פתרונות תצוגה מתקדמים לחנויות משקפיים, דרך מאפיות ועד לחנויות בוטיק. הצוות שלנו כבר התעסק בכל ז'אנר שאפשר לדמיין ועכשיו אנחנו רוצים להציע לכם כמה מהטיפים שלמדנו לאורך השנים בעיצוב חנויות שמניב רווחים.

האם מדפים וסטנדים לחנויות באמת משפיעים על מחזור ההכנסות?

רגע לפני שניכנס לטיפים עצמם, חשוב לנו לענות על שאלה שיצא לנו להיתקל בה לא מעט לאורך השנים. בעלי עסקים רבים סקפטים לגבי היכולת של מתקני תצוגה להשפיע על הלקוחות שלהם לבצע רכישה. אנחנו מבינים את החשש שלהם, כשאתה בונה עסק מאפס אתה עסוק במיליון ואחת פקטורים שכל אחד מהם, גדול כקטן, יכול לרומם או לרסק את העסק. אבל בפועל, כשהלקוח נכנס אל החנות שלכם הוא מתעניין פחות בכל המסביב (ובינינו השאלה אם הוא באמת צריך את מה שאתם מוכרים גם לא רלוונטית) והדבר הראשון שיתפוס את עיניו יהיה המדפים, הסטנדים ובכלל – כל הצד הויזואלי של החנות. לכן אתם חייבים להשקיע בסטנדים לחנויות ופתרונות תצוגה מתקדמים.

זו בדיוק הסיבה שאתם חייבים להשקיע בדיספליי של החנות שלכם, וסליחה על המילה באנגלית היא פשוט מייצגת את המונח בצורה המושלמת. הניסיון שלנו, וגם מחקרים שנעשו בתחום, מוכיח כי מדפים לחנויות שמציגים את הסחורה בצורה נעימה ואסתטית מצליחים להחזיר את ההשקעה שלהם במהירות. אז בלי שנמשיך להכביר במילים, בואו ונעבור לטיפים שהבטחנו לכם.

טיפים לעיצוב החנות שיפיחו בה חיים ומכירות

איך מדפים לחנויות מניבים רווחיםבראש ובראשונה עלינו להבין את הפסיכולוגיה של הלקוח ולהתאים את מתקני התצוגה, כך שיובילו אותו בצורה לא מודעת אל עבר המוצרים שאנחנו רוצים שהוא ירכוש. הדבר הראשון שאנחנו צריכים לדעת הוא שמרבית בני האדם שיכנסו לחנות יחלו את סיבוב הקניות שלהם נגד כיוון השעון, בפועל זה אומר שהמוצרים שנציב בצד ימין מהכניסה הם המוצרים שנמצאים במיקום האסטרטגי הטוב ביותר בחנות – שם נדאג למתקני התצוגה הנוצצים והמושכים ביותר. חשוב גם לוודא כי המוצרים הניצבים במיקום הזה יהיו בעלי רווח גבוה בעבורכם.

לאחר מכן עלינו להבין היכן נציב את המוצרים שהם "הלחם והחמאה" שלנו. למשל בסופרים זה אשכרה יהיה לחם וחמאה, אבל בחנויות אלכוהול וקיוסקים זה יהיה בירות ושתייה קלה (בהתאמה). המיקום בו עליכם להציב את המוצרים הבסיסיים שלכם, אלו שכל לקוח שיכנס כנראה יחפש, הוא רחוק ככל האפשר מהכניסה. במקרה הזה נרצה שלקוח אשר נכנס בעבור מוצר אחד ספציפי יעבור בין מתקני התצוגה השונים ואולי על אחד מהמדפים בחנות הוא יראה פתאום עוד דבר שהוא לא חשב שהוא צריך.

אם העסק שלכם עוסק בבגדים אז אתם כבר צפויים לעבודה מעט מורכבת יותר. התצורה שבה נהוג לסדר את הפריטים בחנויות בגדים מייצרת עומס על הלקוח ולא מאפשרת לו להתרשם ממגוון הבגדים והעיצובים. מחקרים בדקו ומצאו כי יש ציוד לחנויות בגדים שיכול לשנות את המצב ולייצר רענון בדיספליי שלכם, אך זה דורש גם שינוי מחשבתי ממכם שלעיתים לא יהיה קל לבצע. נסו לחשוב על גישה אחרת ומקורית להציג את הבגדים בחנות שלכם, חישבו על דרכים להחיות את התצוגה כך שהלקוחות יוכלו ממש לדמיין את עצמם בבגדים.

עוד כמה טיפים קטנים להגדלת הרווחים (שלאו דווקא קשורים למידוף חנויות ופתרונות תצוגה)

  • אם יש לכם מוצרים שאפשר לטעום ולבדוק אותם לפני הרכישה, אפשרו זאת ותרוויחו בענק
  • חנות קטנה לא בהכרח אומרת בעיה. אין דבר שמושך יותר קהל מאשר קהל וחנות קטנה יהיה לכם קל יותר למלא ולייצר תחושה של FOMO
  • תוכנית נאמנות היא אחד הדברים החשובים שאתם יכולים לעשות למען העסק שלכם
  • אל תתפשרו על סטנדים לתצוגה בנאלים ומיושנים, חפשו דרכים לרענן ולהיות מקוריים לעומת המתחרים
  • מראות משדרגות מכירות. (באמת, זה מוכח)
  • אל תנוחו על עלי הדפנה, תמיד חפשו דרכים לרענן את המדפים והסטנדים
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. לשמירת הקטגוריה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.