טיפים למיתוג המשרד באמצעות מוצרי פרסום המתאימים למתקני תצוגה

משרדי פרסום רבים עוסקים בתחום מיתוג העסק. מטרת המיתוג, היא ליצור קשר הדוק יותר בין בית העסק לבין הצרכנים שלו, וכך למעשה להצליח לסייע למוצרי פרסום אותם הם מציעים לצרכנים ולקוחות, להיות מקוריים, רלוונטיים, ומהסוג שקוצר הצלחות.

כשממתגים משרד, מעניקים לו ערך מוסף עבור כל צרכן פוטנציאלי ובכלל לכל קהל יעד רלוונטי. המיתוג יוצר תדמית בלעדית לכל עסק ועסק, הוא מקדם אותו ובונה לו זהות ייחודית משלו ואת כל זה ניתן לעשות באמצעות מוצרי פרסום וקידום מכירות, מתנות לחג, מתקני תצוגה סטנדים לשילוט עסקים ועוד. במאמר לפניכם נספק מספר טיפים כיצד למתג משרד באמצעות מוצרי פרסום.

 

שלטים מעוצבים

התקנת אביזרי שילוט ותצוגה למשרדים שמכווינים את הלקוחות למקומות אסטרטגים הנכונים או שמטרתם דווקא להעניק דגש על מוצר ספציפי, כדי שיבלוט על פני אחרים, היא שיטה מעולה וחשוב לעשות אותה נכון. רצוי שכל המערכות תצוגה ומתקני התצוגה יהיו מעוצבים ויתאימו למקום שבו הם ממוקמים, כמו כן, רצוי שיעלו זיכרונות, תחושות ורגשות נעימים אצל הלקוחות.

 

קטלוגים

קטלוגים הם דרך מופלאה לספק ערכיות וראווה לכל מי שמעוניין במוצרים של החברה או של העסק. הקטלוג יהיה איכותי ומרשים בעל דפים קשיחים, הוא יהיה מעוצב למשעי ויכיל באופן מקורי וחוויתי את מה שהעסק מציע או מדבר עליו, והכל יהיה פרוס באופן אסטטי, מגרה והמקורי ביותר. התוכן לא יהיה ארוך, הוא יהיה קצר קולע וגדוש בתמונות, גוונים נעימים וסלוגנים שירשימו ויסבו את תשומת הלב של כל לקוח פוטנציאלי.

 

מתנות לעובדים

דרך נוספת למתג את המשרד, העסק או החברה היא באמצעות מתנות לעובדים במשרד או מחוץ למשרד. המטרה היא שעל גבי המתנות מתנוסס הלוגו של המשרד, או על העטיפה. המתנות הן תשומת לב ייחודית ונעימה שמרככת כל עובד ומעניקה לו תחושת ערך מידית. חשוב שהמתנות יקנו ערך מוסף ותהייה להם שימושיות גם בעתיד, שהם יחזיקו אצל מי שמקבל אותם, לאורך זמן רב.

 

מוצרי משרד ממותגים

דרך נוספת למתג ולהפוך מוצרי פרסום וקידום מכירות לשימושיים ויעילים היא לבחור במוצרים פרקטיים שיהיה להם שימוש יום יומי, כמו דיסק און קי, פד של עכבר עם לוגו של  החברה, או כל מוצר שיהדהד ויהיה נוכח מדי יום לצד העובדים והלקוחות.

 

הדפסה וחיפויים אישיים על מוצרים

עוד דרך מקורית ונהדרת למיתוג המשרד, היא באמצעות הדפסה על מוצרים, הדפסה של ברכה אישית לאדם המקבל, כמו לקוח או עובד, עם לוגו של החברה או העסק על מגוון של מוצרים, כגון: חבילת שוקולדים מסוג פרלינים, או כוס זכוכית גדושה בעוגיות, בקבוק יין, מארז מתוק, ועוד מגוון של מוצרים מקוריים ואישיים.

 

מחזיקי מדפי זכוכית לחנויות

 

 

 

 

 

איך ליצור תצוגה מרשימה לחנויות?

כיצד כדאי לעצב חנות?

כמעט לכל חנות אשר מציעה מוצרים כאלו ואחרים למכירה, ישנו חלון ראווה. חלון הראווה חייב להיות נקי, אסתטי ויפה. בחלון הראווה יש למקם בחכמה, את המוצרים היפים ביותר, אשר ייצגו את פנים החנות באופן האידאלי.

המדריך לתכנון נכון של המחסן

אחד הדברים העיקריים שמנחים את רוב בעלי החנויות, הוא הניסיון המתמיד לספק שירות יעיל, מהיר ואדיב לכל לקוח אשר עובר את פתח החנות שלהם. ישנן תורות שלמות שנכתבו על שיטות מכירה שונות על שיפור חווית הלקוח בחנות, אבל בלא מעט מקרים, אנחנו נוטים לשכוח את הדברים הקטנים והפשוטים ביותר במה שנוגע לשיפור חווית הלקוח, כמו […]

חשיבות התצוגה בחנות ככלי להגדלת מכירות

ידוע שלעיצוב החנות ובחירת מתקני התצוגה יש השפעה על כמות המכירות בחנות. איך להשתמש נכון במתקני תצוגה ושילוט כדי להגדיל מכירות ומה תפקידן של אריזות מעוצבות בתהליך. הפרטים במאמר שלפניכם.

מתי הגיע הזמן לקנות מתקני תצוגה?

מתכננים עיצוב של חנות חדשה? לפני שאתם ממהרים לקנות מתקני תצוגה, חשוב שתעברו כמה שלבים של תכנון ובדיקה, שיעזרו לכם להימנע מטעויות, ולבחור את המתקנים המתאימים ביותר לחנות שלכם, שיאפשרו לכם להציג את הסחורה בצורה אופטימלית. כדי לסייע לכם, הכנו מדריך מקצועי שכולל את כל השלבים שיש לעבור לפני שבוחרים מתקני תצוגה.

הטיפים שיעזרו לכם למכור יותר!

תכנון האופן שבו תמקמו מוצרים שונים בחנות, כגון מוצרים עונתיים, פריטים במבצע ופריטים נבחרים, נקרא מיפוי מוצרים, או פלנוגרמה. זהו שלב חיוני בתכנון חנות. מעצבים מקצועיים ממליצים לבצע את מיפוי המוצרים מיד לאחר שרטוט התוכנית ולפני שקונים מתקני תצוגה, כדי לוודא שהמתקנים מתאימים לפריסת המוצרים שבחרתם. כמובן שניתן לבצע שינויים במיפוי המוצרים לאורך זמן, אך […]

סודות המכירה של הרשתות הגדולות נחשפים!

רשתות השיווק הגדולות משתמשות במגוון אסטרטגיות על מנת לעורר את ענין הצרכנים ולשמר אותם עד לביצוע הרכישה. כמובן שלכל רשת יש שיטות ייחודיות לה, המבוססות על ידע ונסיון שנצבר לאורך השנים, ומותאם לסוג המוצרים וקהל היעד שלה. אבל יש כמה סודות עיצוב בסיסיים שבהם העזרות כל הרשתות, אותם גם אתם יכולים ליישם בחנות שלכם על מנת להגדיל את המכירות.

כיצד חווית הקנייה של הלקוח תגדיל לך הכנסות?

כשמתכננים עיצוב של חנות, מעבר למיקום הסחורה, חשוב לזכור שההצלחה של העסק תלויה בסופו של דבר בלקוחות ולכן, חשוב ליצור חלל שיהיה מזמין ושיהיה להם נעים לשהות בו. הוספה של כמה פריטים בסיסיים, פתרונות מידוף ושימוש בכמה עקרונות פשוטים יכולים לעזור לכם ליצור חווית קניה נעימה יותר עבור הלקוחות שתגרום להם לרצות לחזור. כדי לסייע […]

טיפים למכירה בחנות- עיצוב המשלב את כל החושים

כשמתכננים עיצוב של חנות חדשה, או שיפוץ של חנות קיימת, חשוב מאוד להתמקד במראה החנות ולהשתדל ליצור תצוגה מרשימה שמושכת את עיני הלקוחות. אבל מעבר למראה החנות, חשוב לזכור שהעין היא לא הכל ! הצרכנים צריכים להרגיש את המרחב המסחרי בחושים נוספים שמשפיעים גם כן על האופן שבו הם חווים את החלל. לכן, הסוד האמיתי ליצירת חנות מושכת, שמעודדת את הקונים להישאר ולקנות הוא מה שנקרא "מיתוג חושי", כלומר, עיצוב וסגנון החנות באופן שמשלב את כל החושים.