אנשי התחזוקה של הרשתות הקמעונאיות מבצעים פרויקטים רבים ברחבי הארץ. הם בונים מתקני תצוגה בסניפים חדשים של הרשת ומפרקים מתקנים קיימים, כדי להציב במקומם מתקנים חדשים ויעילים יותר.

אספקה טכנית לרשתות קמעונאיות

התחזוקה היום יומית הזו מצריכה שימוש בכלי עבודה רבים הן חשמליים והן ידניים, רכישה של אביזרים וחומרי בנייה מגוונים.

אחת הדרכים הנכונות והיעילות ביותר בתחום של אספקה טכנית הוא רכישה של כל הציוד הנדרש מספק אחד אשר מחזיק במלאי שלו היצע נרחב מאד של מוצרים, כך שיש פתרון לכל צורך של צוות התחזוקה.

הרכישות כוללות את האביזרים לביצוע ההתקנות כמו לדוגמה חומרי גבס לבניית מחיצות, משאבה טבולה עבור מחסן אשר ממוקם ליד פיר המעלית, אביזרי בנייה על פי צורך, צנרת או סיפון עבור מעבר המים מהכיור לביוב ועוד.

במקרים רבים הצוות המקצועי זקוק לביצוע ריתוכים ולכן רוכש מסכת ריתוך, את האלקטרודות המתאימות לכך ואת אמצעי המיגון הנדרשים כמו כפפות, נעלי עבודה תקניות ומשקפיים ייעודיות להגנה על העיניים.

ציוד נלווה עבור החנויות הקמעונאיות

אנשי הרכש מזמינים מעת לעת אספקה טכנית עבור חנויות חדשות כמו לדוגמה סולמות שני שלבים, סולמות מפרקים או סולמות טלסקופיים וזאת על פי הצורך בכל חנות, על פי גובהם של מתקני התצוגה והמידוף וכדי ליצור נוחות מרבית עבור עובדי החנות אשר אמורים לסדר את הסחורה על פי מיונים שנקבעו מראש.

חשמל הוא צורך אלמנטרי בסוגים רבים של חנויות כמו רשתות השיווק. ללא חשמל, האוכל במקררים יתקלקל ולכן קונים בחנות אספקה טכנית גנרטורים לשעת חירום ומתקינים אותם במקום המיועד לכך. במקרה של הפסקות חשמל אשר קורות עקב עומס החשמל בקיץ, או עקב התקלות בסערות החורפיות, המקררים ממשיכים לפעול כרגיל עד שחוזר זרם החשמל.

בכל חנות מתקינים לפחות מנעול חיצוני אחד, לפעמים גם שני מנעולים וזאת כדי ליצור הגנה על הסחורה הרבה בחנות. לשם כך רוכשים מנעולים איכותיים בגודל הנחוץ, מקפידים לקנות מנעולים בטיב מעולה, אשר ימנעו מעשי פריצה לעסק.

ציוד כיבוי אש

לאור ההקפדה הרבה של צוותי כיבוי אש בעת הנפקת רישיון עסק לכל חנות העוסקת בתחומים ספציפיים כמו מזון או מסעדות, אנשי התחזוקה קונים את הציוד הנדרש כמו מטף כיבוי המכיל אבקה לפיזור במקרה של שריפה ובמידת הצורך גם ציוד הגנה נוסף ,על פי הדרישה כדי ליצור מעטפת הגנה הערוכה לכל תרחיש.